Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Groei uitbesteding in Europa zet door

19 oktober 2007 - 08:59ActueelInnovatie & TransformatieForrester
Rik Sanders
Rik Sanders

In het tweede kwartaal van 2007 zet de groei van uitbestedingscontracten in Europa door. Onderzoeksbureau Forrester registreerde 84 grote deals met een totale waarde van 5,8 miljard euro: veel meer dan in hetzelfde kwartaal van 2006.

In het rapport 'Emea IT Outsourcing Deals: Q2 2007' telt onderzoeksbureau Forrester 84 uitbestedingscontracten (met een waarde van tien miljoen euro of meer) die er tussen april en juni van dit jaar zijn gesloten. De totale waarde ligt op 5,8 miljard euro. Dat is een toename van één miljard euro in vergelijking met het tweede kwartaal van 2006. In die periode noteerde Forrester vijfenzestig grote deals. Opdrachtgevers geven hierbij steeds vaker de voorkeur aan kortlopende contracten van zo'n vijf jaar, of meerdere contracten met verschillende leveranciers in plaats van een zevenjarig of tienjarig contract met één leverancier.

Verder blijkt uit het rapport dat de verschillen in Europa (Emea staat voor Europa, Midden-Oosten en Afrika, maar die laatste twee regio's spelen een marginale rol) nog steeds groot zijn. Dealmaker nummer één blijft Groot-Brittannië, goed voor 36 procent van de orders (die een waarde vertegenwoordigen van bijna twee miljard euro). Nederland en Duitsland staan gedeeld tweede, elk met 12 procent. Ook Scandinavië (14 deals) en Zwitserland (5 deals) deden het goed. In landen in Zuid-Europa – Frankrijk, Spanje, Italië – viel echter een daling te zien. 

Teruggang in industrie

Qua marktsectoren werden de meeste uitbestedingscontracten gesloten in de financiële wereld (met name verzekeraars), gevolgd door de overheid. Binnen het nutswezen en transport & logistiek groeide het aantal orders eveneens. Bij de industrie was een opmerkelijke teruggang zichtbaar, maar deze sector blijft qua totale waarde de tweede plek (marktaandeel 25 procent) innemen achter de banken en verzekeraars (aandeel: 27 procent).

Het uitbesteden van it-infrastructuur staat nog steeds bovenaan, op de voet gevolgd door helpdesk- en ondersteunende diensten. De meest succesvolle it-dienstverlener was IBM Global Services met tien contracten op zak (maar geen enkele in Nederland). De meest aansprekende overeenkomst van Big Blue was die met Royal & Sun Alliance (tien jaar, waarde 371 miljoen euro). In Nederland deden Atos Origin, HP en Infosys goede zaken.

Het rapport wordt besproken op 'Forrester Services and Sourcing Forum EMEA' dat 29 en 30 november in Nice plaatsvindt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Overheid investeert fors in digitale transformatie

    Bluesky X
    Data & AI

    Kort: Mobiel netwerk VodafoneZiggo vernieuwd, dislikes voor Bluesky (en meer)

    veiligheid ai onderwijs
    Onderwijs

    Tech als kans, veiligheid als voorwaarde in onderwijs

    Nexperia
    Innovatie & Transformatie

    Escalatie intern conflict bij Nexperia

    ai saas ondersteboven
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Saas op de kop, twee derde bedrijven zegt ai-potentieel niet waar te maken (en meer)

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs