Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft en Turbolinux sluiten open source-deal

23 oktober 2007 - 09:54ActueelGovernance & PrivacyMicrosoftTurbolinux
Sander Hulsman
Sander Hulsman

Microsoft en Turbolinux, een wereldwijd opererende Linux-distributeur met als thuishaven het Japanse Tokyo, gaan meer samenwerken en gaan wederzijds patenten aan elkaar uitwisselen.

Voor gebruikers betekent deze overeenkomst dat zij maar één keer op hun systeem hoeven in te loggen om bij zowel de op Windows gebaseerde als bij de op Turbolinux gebaseerde applicaties kunnen komen (single sign-on). Tegenwoordig kunnen Windows- en Turbolinux-machines die gezamenlijk in een netwerk zitten geen toegang krijgen tot de gebruikelijke authenticatiedatabase. Deze deal zou dit moeten veranderen.

Om in de toekomst ook te kunnen samenwerken in een cross-platform project gaan beide bedrijven ook al hun patenten met elkaar delen. Specifieke details over dit onderdeel van de deal zijn niet gegeven.

Turbolinux gaat ook Microsofts Live Search-services toevoegen aan het besturingsteem op zijn desktop-pc's. Eerder dit jaar voegde Turbolinux al Windows Media Player toe aan zijn platform om zodoende zijn gebruikers toegang te geven tot de grote hoeveelheid online informatie die in het WMF-formaat zijn te vinden. Het bedrijf werkt ook aan de ondersteuning van Open XML-documenten. Turbolinux zal ook toetreden tot de Interoperability Vendor Alliance, een community voor hard- en softwarefabrikanten waar Microsoft de grootste geldschieter van is.

Voor Microsoft betekent deze deal met Turbolinux dat het bedrijf ruim tweehonderd patentlicentiedeals heeft afgesloten sinds de lancering van het licentieprogramma voor intellectuele eigendommen eind 2003. Onlangs kondigde Microsoft ook al een deal aan met het Japanse Olympus, voorafgaand waren er ook al deals met Novell, Fuji Xerox, Linspire, Kenwood, LG, Nortel Neworks, Novell en Samsung.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    De CX-transformatie van Carglass met Genesys: mensen, data en journeys verbinden
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Parkinson studie
    Zorg

    Parkinson-database vraagt om strakke regie op security

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    Governance & Privacy

    ‘Uitstel Solvinity‑deal kan DigiD beschermen tegen VS‑wetgeving’

    5 gen ai toepassingen
    Overheid

    5 manieren waarop gemeenten gen-ai gebruiken

    Data & AI

    GitHub gooit Copilot-interacties in de ai-trai­nings­ma­chi­ne

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs