Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

The MathWorks annonceert automatische C-code generatie vanuit MATLAB

26 oktober 2007 - 07:053 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacyThe Computer Company

The MathWorks introduceert Embedded MATLAB, een subset van de toonaangevende MATLAB-taal voor technical computing. De Embedded MATLAB-subset geeft gebruikers van MATLAB de mogelijkheid om direct vanuit MATLAB-programma’s uiterst efficiënte embeddable C-code te genereren. Hierdoor wordt het gewoonlijk zeer tijdrovende proces van het herschrijven van MATLAB-algoritmen in C overbodig.

De Embedded MATLAB-subset omvat een uitgebreid gamma van MATLAB-functies met meer dan 270 MATLAB-operators en -functies en meer dan 90 Fixed-Point Toolbox-functies. Embedded MATLAB ondersteunt een groot aantal MATLAB high-level taalfuncties, zoals multidimensionale arrays, reële en complexe getallen, structuren, flow control en subscripting.

Nieuw in de release is de mogelijkheid om Embedded MATLAB functieblokken in Simulink te zetten. Met deze blokken kunnen gebruikers vooraf ingestelde fixed en floating-point MATLAB algoritmen uit Simulink modellen halen en deze toevoegen in grafische systeemmodellering en simulatie. Deze algoritmen kunnen dan worden geïntegreerd in het overkoepelende systeem dat wordt omgezet in C/C++ of HDL code voor implementatie. De Embedded MATLAB functieblokken stellen de workflow beschikbaar voor MATLAB algoritme ontwikkelaars en Simulink systeem modelontwerpers

De omzetting naar C-code wordt uitgevoerd door Real-Time Workshop 7, een product van The MathWorks dat veel wordt gebruikt voor de aanmaak van embedded code. Real-Time Workshop produceert automatisch embedded C-code die qua omvang, prestaties en geheugengebruik vergelijkbaar is met handgeschreven code. Een gebruiker kan Real-Time Workshop oproepen om direct vanuit een MATLAB M-bestand te werken. Het bestand kan ook in een Simulink-staafdiagram opgenomen worden. Wanneer men Simulink gebruikt, kan met behulp van Simulink HDL Coder bovendien automatisch Verilog en VHDL worden aangemaakt. In beide gevallen is de aangemaakte code numeriek equivalent met de Embedded MATLAB-broncode.

"Volgens ervaren gebruikers bevordert de technologie een snelle en accurate ontwikkeling van embedded software", aldus Matt Schurman, chief technology officer bij GlucoLight Corporation. "Door de Embedded MATLAB-subset en Simulink in ons ontwerpproces op te nemen, hebben wij fouten geëlimineerd die wij vroeger bij de manuele omzetting van code uit MATLAB naar C tegenkwamen. Tegelijkertijd hebben wij de ontwikkeling van de volgende productgeneraties verkort, van ontwerp tot en met implementatie."

"Elektronica engineers hebben voor de ontwikkeling van algoritmen altijd de voorkeur gegeven aan MATLAB en nu geeft Embedded MATLAB nog meer mogelijkheden. Engineers kunnen MATLAB blijven gebruiken terwijl ze algoritmen ontwerpen en in embedded systemen implementeren", aldus Ken Karnofsky, marketing director signal processing and communications bij The MathWorks.

Beschikbaarheid
De ondersteuning voor de Embedded MATLAB-technologie is opgenomen in de nieuwste release van de volgende producten: MATLAB, Simulink, Fixed-Point Toolbox, Stateflow, SimEvents en Simulink HDL Coder. Simulink en Real-Time Workshop zijn vereist. Voor meer informatie over Embedded MATLAB bezoekt u www.mathworks.com/products/featured/embeddedmatlab.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Mitz sprong in het diepe cloud 'Trust Us'
    Governance & Privacy

    Kort: Ondanks risico’s toch meer apotheken bij Mitz, Frontria tegen fake news door ai (en meer)

    eEvidence shoot first
    Governance & Privacy

    eEvidence: goodbye privacy, vaarwel digitale soevereiniteit

    online zero trust
    Data & AI

    Kort: Nederlander vertrouwt online niet meer, DSO-data moeilijk toegankelijk (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst zet door met Microsoft365: ‘geen Europees alternatief beschikbaar’

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Ook Zwitserland wil soevereine cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Alarm

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs