Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ICT is de oplossing voor krapte op ICT-arbeidsmarkt

01 november 2007 - 16:04ActueelCarrièreISDC
Redactie Computable
Redactie Computable

In de ict-sector klaagt men steen en been over de beschikbaarheid van hoogopgeleide, technische mensen. Dat is vreemd, want juist informatietechnologie brengt de oplossing voor dit probleem.

Laten we er maar geen doekjes om winden: het tekort aan goed opgeleide ict'ers in West-Europa is structureel. Volgens ICT-Office zal dit in 2010 de tienduizend naderen. De komende jaren zal dit alleen maar toenemen. Volgens de Informatie Beheer Groep (IBG) daalt het aantal vooraanmeldingen voor ict-opleidingen ieder jaar. De vraag rijst dan ook keer op keer in ons marktsegment waar we de komende jaren de beste mensen vandaan halen. Dat is opmerkelijk, want tegelijkertijd prijzen we als een van de grootste voordelen van ict dat het werken 'overal en altijd' mogelijk maakt. Bovendien heeft iedere ict-dienstverlener het tegenwoordig over outsourcing. Helaas worden verre oorden waar de kennis en mankracht wél voorhanden zijn laatdunkend 'lagelonenlanden' genoemd. Eigenlijk zouden we moeten spreken van 'hogeopleidingslanden'.

Onderzoek van de EVD, een agentschap van het ministerie van Economische Zaken, toont aan dat de belangrijkste ict-opleidingscentra in bijvoorbeeld Roemenië jaarlijks vijfduizend nieuwe ict-specialisten afleveren. Wie daarom naar een structurele oplossing zoekt voor dit structurele probleem, investeert in landen waar de ict'ers blijvend beschikbaar zijn. Dit betekent niet alleen investeren in de korte termijnbelofte van kostenverlaging, maar geld steken in het land, de mensen en de cultuur. Vervolgens maakt de techniek het mogelijk om deze mensen te laten werken alsof ze in het hartje van de Randstad zitten. Het enige wat de klanten ervan merken is dat zij sneller doeltreffendere oplossingen aangereikt krijgen die daadwerkelijk bijdragen aan hun succes.

Cor Geertsma
CEO bij ISDC

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Winnaars Computable awards 2025
    Carrière

    Zo hebben jury en publiek gestemd bij de Computable Awards 2025

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Carrière

    Bliksemstart voor AI House Amsterdam

    Carrière

    Kort: It-werknemer verwacht salarisgroei, The Ocean Cleanup in zee met SAP (en meer)

    Overheid

    AcICT vraagt informateurs om minister van Digitale Zaken

    Carrière

    Inge Koopmans directeur datacenter Belastingdienst

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs