Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » Architecture » Enterprise Architecture

Microsoft en Mozilla ruziën over toekomst JavaScript

05 november 2007 - 10:12ActueelEnterprise ArchitectureMicrosoftMozilla

Mozilla en Microsoft zijn het niet eens over de toekomst van JavaScript. Beide bedrijven beschuldigen de andere ervan dat hun plannen “het internet zullen breken”.

Beide bedrijven hebben een eigen versie van de veelgebruikte programmeertaal. Mozilla helpt met de ontwikkeling van ECMAScript, terwijl Microsoft zijn eigen JScript heeft. De ruzie is vooral tussen twee personen; Mozilla's Chief Technology Officer Brendan Eich – de bedenker van JavaScript – en Microsofts Internet Explorer-platform architect Chris Wilson. De twee discussiëren met elkaar via hun weblogs.

De ruzie begon toen Wilson voorstelde om de volgende versie van ECMAScript (versie 4) niet meer JavaScript te noemen omdat het teveel verschilde van versie 3. Wilson stelde voor om een geheel nieuwe programmeertaal te ontwikkelen. Volgens Wilson zou het voor de ontwikkeling van het internet beter zijn wanneer er een gehele nieuwe taal van de grond af wordt ontwikkeld.

Wilson schrijft op zijn IEBlog dat Microsoft contact heeft gezocht met het comité dat de ontwikkeling van ECMAScript overziet. Het comité negeerde echter Microsofts argumenten voor een nieuwe taal. Hierdoor is de ontwikkeling van ES4 ontaard in een "Ja/Nee"-discussie. Wilson vindt het jammer dat een kritisch mening over ES4 wordt overschreeuwd door voorstanders van de achterhaalde programmeertaal.

De opmerkingen van Wilson schoten Eich in het verkeerde keelgat. Volgens Eich verspreidt Wilson leugens. Eich schrijft op zijn weblog dat het comité ES4 in alle openheid heeft ontwikkeld. Microsoft had dus alle gelegenheid om tijdens de ontwikkeling mee te denken en met opbouwende kritiek te komen. Microsoft was echter stil en begon pas te klagen toen ES4 al zo goed als klaar was. Eich beschuldigt Microsoft er ook van dat het de ontwikkeling van jScript stagneerde op het moment dat de softwaregigant de browsermarkt domineerde. Eich wil niet dat Microsoft ook de ontwikkeling van ES4 kan tegenhouden.

Meer over

Enterprise Architecture

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Architectuur
    Enterprise Architecture

    Architectuur is meer dan alleen techniek

    Franse slag
    Enterprise Architecture

    Bizzdesign slaat Franse slag met aankoop Mega

    Enterprise Architecture

    Intels nieuwe cpu-architecturen wachten onzekere toekomst

    Enterprise Architecture

    Bouwen aan een duurzame toekomst: de cruciale rol van it-architecten

    Enterprise Architecture

    UT én Rijk starten opleiding voor it-architecten

    Vraagteken, mysterie
    Enterprise Architecture

    Digitale strategie UWV nog mysterie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs