Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nederlands bedrijfsleven is voorbereid maar is ze klaar voor SEPA? – Atos Consulting en Deloitte geven antwoorden

05 november 2007 - 11:01ActueelInnovatie & TransformatieAtosDeloitte

Het Nederlandse bedrijfsleven is niet klaar om alle kansen en besparingsmogelijkheden van SEPA (Single Euro Payments Area) te grijpen. Belangrijkste oorzaak is de zeer beperkte communicatie tussen banken en hun klanten over dit onderwerp. Dit is een van de opvallende conclusies uit het SEPA Survey van Atos Consulting en Deloitte Financial Advisory Services, waarin bijna 100 CFO’s, financieel managers, treasury managers en cash managers van vooraanstaande Nederlandse bedrijven en overheidsorganisaties aan het woord komen.

De algemene kostenbesparing voor de gehele markt als gevolg van invoering van SEPA wordt door eurocommissaris Charlie McCreevy geschat op 50 tot 100 miljard euro op jaarbasis. Ondanks dat vooruitzicht loopt het Nederlandse bedrijfsleven niet warm voor SEPA. 93 procent van de ondervraagden geeft aan geen SEPA-strategie te hebben en 63 procent is niet van plan een SEPA-oplossing te implementeren. Bovendien is ongeveer de helft van de ondervraagden niet in staat de voor hun organisaties de noodzakelijke investeringen en mogelijke opbrengsten te kwantificeren.

SEPA leeft niet in bedrijfsleven
Volgens het onderzoek is de lage bekendheid van SEPA te verklaren door de gebrekkige communicatie tussen banken en hun klanten. Een ruime meerderheid van de bedrijven en overheidsorganisaties (65 procent) geeft aan niet door hun bank te zijn benaderd over SEPA, terwijl slechts 13 procent aangeeft zelf pro-actief een bank te hebben benaderd over het onderwerp.

Gebrek aan draagvlak
"Uit het onderzoek komt onmiskenbaar naar voren dat de implicaties en voordelen van SEPA onvoldoende worden onderkend door de Nederlandse markt. De kostenbesparingen die SEPA in het vooruitzicht stelt, zouden voor bedrijven en publieke organisaties voldoende motivatie moeten zijn om proactief op te treden." zegt Taco de Vries, Executive Business Consultant bij Atos Consulting.

"Tegelijkertijd dienen echter ook investeringen in systemen te worden gedaan om SEPA-transacties te genereren en ontvangen. Ook van deze verplichting lijkt de Nederlandse markt zich onvoldoende bewust.", concludeert Eddy Ouwendijk Senior Manager Capital Markets bij Deloitte.

SEPA – een initiatief van de Europese Commissie –  moet leiden tot een geharmoniseerde Europese betaalzone waarin een grotere transparantie en competitie uiteindelijk moeten resulteren in een efficiënter en goedkoper betalingsverkeer. Op 28 januari 2008 wordt de SEPA Credit Transfer (SCT), de Europese standaard voor de elektronische overboeking, geïntroduceerd. Naar verwachting gaat in 2009 ook de Europese variant van de incasso, de SEPA Direct Debit (SDD), live.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs