Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederlands bedrijfsleven is voorbereid maar is ze klaar voor SEPA? – Atos Consulting en Deloitte geven antwoorden

05 november 2007 - 11:01ActueelInnovatie & TransformatieAtosDeloitte

Het Nederlandse bedrijfsleven is niet klaar om alle kansen en besparingsmogelijkheden van SEPA (Single Euro Payments Area) te grijpen. Belangrijkste oorzaak is de zeer beperkte communicatie tussen banken en hun klanten over dit onderwerp. Dit is een van de opvallende conclusies uit het SEPA Survey van Atos Consulting en Deloitte Financial Advisory Services, waarin bijna 100 CFO’s, financieel managers, treasury managers en cash managers van vooraanstaande Nederlandse bedrijven en overheidsorganisaties aan het woord komen.

De algemene kostenbesparing voor de gehele markt als gevolg van invoering van SEPA wordt door eurocommissaris Charlie McCreevy geschat op 50 tot 100 miljard euro op jaarbasis. Ondanks dat vooruitzicht loopt het Nederlandse bedrijfsleven niet warm voor SEPA. 93 procent van de ondervraagden geeft aan geen SEPA-strategie te hebben en 63 procent is niet van plan een SEPA-oplossing te implementeren. Bovendien is ongeveer de helft van de ondervraagden niet in staat de voor hun organisaties de noodzakelijke investeringen en mogelijke opbrengsten te kwantificeren.

SEPA leeft niet in bedrijfsleven
Volgens het onderzoek is de lage bekendheid van SEPA te verklaren door de gebrekkige communicatie tussen banken en hun klanten. Een ruime meerderheid van de bedrijven en overheidsorganisaties (65 procent) geeft aan niet door hun bank te zijn benaderd over SEPA, terwijl slechts 13 procent aangeeft zelf pro-actief een bank te hebben benaderd over het onderwerp.

Gebrek aan draagvlak
"Uit het onderzoek komt onmiskenbaar naar voren dat de implicaties en voordelen van SEPA onvoldoende worden onderkend door de Nederlandse markt. De kostenbesparingen die SEPA in het vooruitzicht stelt, zouden voor bedrijven en publieke organisaties voldoende motivatie moeten zijn om proactief op te treden." zegt Taco de Vries, Executive Business Consultant bij Atos Consulting.

"Tegelijkertijd dienen echter ook investeringen in systemen te worden gedaan om SEPA-transacties te genereren en ontvangen. Ook van deze verplichting lijkt de Nederlandse markt zich onvoldoende bewust.", concludeert Eddy Ouwendijk Senior Manager Capital Markets bij Deloitte.

SEPA – een initiatief van de Europese Commissie –  moet leiden tot een geharmoniseerde Europese betaalzone waarin een grotere transparantie en competitie uiteindelijk moeten resulteren in een efficiënter en goedkoper betalingsverkeer. Op 28 januari 2008 wordt de SEPA Credit Transfer (SCT), de Europese standaard voor de elektronische overboeking, geïntroduceerd. Naar verwachting gaat in 2009 ook de Europese variant van de incasso, de SEPA Direct Debit (SDD), live.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Ai-gestuurde soft­wa­re­ont­wik­ke­ling verlost bedrijven van handboeien van saas-soft­wa­re­li­cen­ties

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prijs­ver­ho­ging

    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duurzame software- en businesskwaliteit

    Overheid

    Drie drijfveren voor versnelling en verandering

    Innovatie & Transformatie

    Kabinet trekt 185 miljoen euro uit voor nieuwe nationale supercomputer

    Innovatie & Transformatie

    China bezit krachtigste su­per­com­pu­ter ter wereld

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs