Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Geen kerstfeest voor Ordina

06 november 2007 - 11:06ActueelIT Strategy & GovernanceOrdina
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Ordina stelt kosten uit om de financiële doelen voor 2007 te halen. Dat zou blijken uit een intern memo dat is verstuurd aan Ordina-personeel. Bestuursvoorzitter Kasteel ontkent dat zijn bedrijf zich in zwaar weer bevindt.

In een poging om de financiële doelstellingen van 2007 te halen, schuift Ordina een aantal kostenposten naar voren. Dat blijkt uit een interne memo dat in handen is gekomen van BNR nieuwsradio. Volgens de nieuwszender moet Ordina alle zeilen bijzetten om een winstwaarschuwing te voorkomen.

In het interne bericht zou bestuursvoorzitter Ronald Kasteel zijn personeel duidelijk maken dat: ‘Er Ordina-brede maatregelen nodig zijn om de beoogde targets te halen.' Maatregelen die worden genomen om de financiële doelen te halen zijn volgens BNR onder andere het voeren van beoordelingsgesprekken buiten werktijd, zodat ze niet ten koste gaan van de declarabele uren. En opleidingen voor medewerkers die zonder kosten kunnen worden afgezegd, gaan niet door. Kasteel zegt tegen BNR dat Ordina geen moeite heeft om de doelstellingen te halen en dat het memo slechts bedoeld is om 'de teugels aan te halen.'

In Het Financieele Dagblad (FD) zegt Kasteel: "Zoiets verstuur ik ieder najaar. We zijn van mening dat we eerder naar buiten gebrachte verwachtingen kunnen waarmaken." Aan de lijst van maatregelen om kosten uit te stellen voegt het FD het afgeblazen van het jaarlijkse kerstfeest toe.

Geen kerstfeest
In plaats van een kerstfeest organiseert Ordina in januari 2008 een nieuwjaarsfeest, weet het FD. ook worden sinterklaasgeschenken in januari gefactureerd, is een grote strategiesessie die naar begin 2008 verplaatst en is een verbod afgekondigd op 'out of pocket'-kosten. Volgens de krant staat er in het memo dat er ‘maximaal' moet worden gestuurd op verbetering van de productiviteit.

Kasteel blijft bij zijn eerder uitgesproken verwachtingen. Hij denkt dat Ordina dit jaar een omzet maakt van 660 miljoen euro en een bedrijfsresultaat tussen de 61 en 64 miljoen euro. Computable heeft Kasteel ook om een reactie gevraagd, een woordvoeder laat weten dat die zo snel mogelijk volgt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Private equity OEP stapt in bij technologiedistributeur Nexora

    Overheid

    Nieuw Safari-model maakt digitale soevereiniteit meetbaar

    IT Strategy & Governance

    Linux Foundation wil met OpenGrid netplanning verbeteren

    IT Strategy & Governance

    Europa: wel de lusten, niet altijd de lasten van opensource

    Security & Risk

    Ai jaagt cy­ber­drei­gin­gen aan, or­ga­ni­sa­ties moeten veer­krach­tig worden

    Software & Development

    SAP koopt Belgisch Techwolf om hr-agents slimmer te maken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs