Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » Operating Systems

Wel of niet migreren naar Windows Server 2008?

14 december 2007 - 11:20ActueelOperating SystemsMicrosoft

De lancering van Windows Server 2008, eind februari, nadert. Dit is een ‘major release’, die beduidend groter is dan de stap van Windows Server 2000 naar Windows Server 2003. Naast verbeteringen op het gebied van beheer en beveiliging zijn er ook innovaties.

Met innovaties als Server Core, Hyper-V en PowerShell en grote verbeteringen op het vlak van beheer en Terminal Services hoopt Microsoft serverbeheerders te prikkelen. Voor het eerst in de geschiedenis biedt Microsoft met Server Core een GUI-loze interface, wat Linux- en Unix-beheerders zal aanspreken. Met Microsofts virtualisatieplatform Hyper-V, dat bij de meeste versies standaard wordt meegeleverd, zet het VMware een hak. Met Terminal Services biedt het virtuele applicaties op de desktop, zoals voorheen alleen Citrix dat kon.

‘Killer apps niet voor iedereen interessant’
Onderzoeksbureau Gartner stelt dat Windows Server 2008 weliswaar een grote verbetering is, maar dat upgraden toch erg afhankelijk is van het gebruik. Men erkent da t er enkele ‘killer features’ aanwezig zijn, maar stelt dat deze slechts voor specifieke situaties interessant zijn. Niet iedereen zal gebruik maken van de mogelijkheden van IIS 7, Terminal Services (op afstand werken) en Read-Only Domain Controllers (wat vooral interessant is voor bedrijven met meerdere vestigingen).
In het rapport Windows Server 2008: Why/When You Should Care noemt Gartner vooral het aflopen van de support op oudere Windows-versies als hoofdreden voor migratie. Vooral organisaties die nog Windows Server 2000 of NT gebruiken, worden dringend geadviseerd zo snel mogelijk te migreren naar Windows Server 2008 en versie 2003 daarbij over te slaan. De support voor Windows Server 2000 loopt in 2010 af, waardoor de tijd voor migratie krap is. Voor organisaties die Windows Server 2003 (R2) gebruiken is er voldoende tijd om een migratiepad te plannen. In alle gevallen raadt men een rijpingsperiode van 18 maanden aan, waarbij applicaties uitvoerig worden getest, gevolgd door een pilot. Voor de migratie zelf kan het beste zes maanden tot twee jaar worden uitgetrokken.
Windows Server 2008 en Vista sluiten naadloos op elkaar aan. Het gebruik van beide biedt out-of-the-box voordelen op gebied van beheer, bestandsdeling (SMB 2.0) en beveiliging. Toch betekent de ‘better together’-strategie van Microsoft niet automatisch dat de één niet zonder de ander kan, aldus Gartner.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Windows 10
    Operating Systems

    Microsoft verlengt Windows 10-updates voor consumenten, bedrijven blijven betalen

    Operating Systems

    Eén iot-toestel op vijf bevat minstens één kwetsbaarheid

    Linux
    Operating Systems

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    Phishing fastfood vis
    Operating Systems

    Kort: Digitalisering overheid gaat traag, phishing by McDonald’s (en meer)

    Operating Systems

    Koepelorganisatie Linux in Nederland opgericht

    Operating Systems

    Een ai-wachter in je besturingssysteem: slim, maar ook betrouwbaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs