Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Snel, sneller, snelst?

16 januari 2008 - 13:48ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

In printerland is snelheid een veelgebruikt criterium om producten te positioneren en klanten te verleiden. Daardoor ontstaat er echter een verwachtingspatroon dat bij het dagelijks gebruik geregeld tot teleurstellingen leidt. De printsnelheden uit brochures en offertes worden in de praktijk namelijk zelden gehaald. Als een printer 40 pagina’s per minuut print, verwachten gebruikers dat het afdrukken anderhalve seconde per pagina duurt. Nu duurt het altijd iets langer voor de eerste pagina uit de printer rolt, maar ook het printen van de volgende pagina’s duurt vaak langer dan anderhalve seconde.

De aantallen pagina’s per minuut die in brochures staan vermeld worden niet gehaald omdat printers sterk afhankelijk zijn van de ‘driver’, het interne geheugen en speciale processoren. Omdat gebruikers dit niet weten, start hun verwachting bij de bekende druk op de knop. Die opdracht moet echter eerst worden verwerkt door de ‘driver’ en de elektronica in de printer, voordat het afdrukken begint. Bij documenten met alleen teksten gebeurt dit zo snel, dat de gebruikersbeleving amper afwijkt van de specificaties. Zodra er echter kleurenafbeeldingen, foto’s of logo’s in documenten voorkomen, ontstaan er grote verschillen tussen de verwachting en de specificaties. Zo kan bovengenoemde printer in de praktijk bijvoorbeeld slechts 20 pagina’s per minuut produceren, met als resultaat onnodig ontevreden klanten.

Kortom, met die printsnelheden kunnen resellers zich flink in de vingers snijden. U vraagt zich misschien af wat u daar als reseller aan kunt doen. U geeft toch alleen maar door wat de fabrikant u vertelt? Zolang er nog geen benchmark is gebaseerd op gebruikersdocumenten, kunt u misleiding van klanten voorkomen door eerlijk te vertellen, of te demonstreren, hoe snel een printer in de praktijk werkt. Verder kunt u zich in het verkooptraject proberen te onderscheiden met andere kenmerken, zoals de milieuvriendelijkheid van uw product.

Nu de uitstoot van CO2 en tonerstof in de publieke belangstelling staat, zijn mensen gevoelig voor printers die minder fijn stof uitstoten of, nog beter, minder toner verbruiken. Minder toner is zowel goed voor het milieu als voor uw portemonnee, want een groot deel van de printkosten zit in het tonerverbruik. Denk daarom eens ‘out-of-box’ en bied uw klanten ‘minder voor minder’, oftewel minder milieuvervuiling voor een lagere prijs!

Martin Middelkoop
Marketing manager Benelux & Nordic van Konica Minolta Printing Solutions Europe

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    AcICT waarschuwt voor it‑risico’s bij vernieuwing Van Brienenoordbrug

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse drone-industrie krijgt forse impuls

    Data & AI

    SpaceX koopt Cursor-maker Anysphere voor 60 miljard

    Overheid

    Werk aan Uitvoering versnelt vernieuwing publieke dienstverlening

    De overstap deel 6
    Innovatie & Transformatie

    Mijn laptop is al soeverein, nu mijn telefoon nog

    Cloud & Infrastructuur

    Delftse Qualinx in volledig Europese productieketen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs