Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Steve Jobs kan aandeelhouders niet bekoren

16 januari 2008 - 14:283 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructureApple

Apple-ceo Steve Jobs lanceerde op Macworld weer in geheel eigen stijl het nieuwste snoepje van zijn bedrijf, de MacBook Air, een flinterdunne en vederlichte laptop. En ook andere Apple-producten kregen grote en kleine extra’s. Maar de aandeelhouders zijn veeleisend geworden: Apple verloor ruim 5 procent op de beurs.

Het verlies van het Apple-aandeel heeft alles te maken met gewenning en met het gebrek aan grote verrassingen tijdens de keynote van Steve Jobs. Er was vooraf al zoveel gepalaverd en (bewust en/of onbewust) gelekt dat zelfs de belangrijkste nieuwe lancering, de MacBook Air, de aandeelhouders niet warm kon krijgen. En als er dan geen "one more thing" meer volgt – sommigen hoopten bijvoorbeeld op 3G-functionaliteit voor de iPhone – voelt het Apple-aandeel dat: tijdens en kort na de keynote gisteren verloor Apple zowat 8,8 miljard dollar van zijn marktwaarde.

Nochtans deed Steve Jobs een boel aankondigingen. De nieuwe MacBook Air natuurlijk, een laptop met een dikte die varieert tussen 1,9 en 0,4 cm, die minder dan 1,5 kilogram weegt en die beschikt over een 13,3-inch breedbeeldscherm met LED-backlight en een groot toetsenbord dat eveneens voorzien is van een backlight. De computer is ook voorzien van een uit de kluiten gewassen touchpad, waarmee de gebruiker bijvoorbeeld net zoals bij de iPhone een foto kan vergroten door twee vingers uit elkaar te bewegen.

De computer is standaard voorzien van 2GB geheugen en een intel 1.6 GHZ Core 2 Duo processor, met de mogelijkheid om die te upgraden naar 1.8GHZ. De levensduur van de batterij bedraagt vijf uur. Uitzonderlijk is dat er geen dvd-speler te bespeuren valt. Het toestel ligt in de Verenigde Staten al over twee weken in de rekken en zal er 1799 dollar kosten, meldt Webwereld.

Steve Jobs liet in San Francisco ook weten dat het voortaan mogelijk is om via iTunes films te huren. De huurprijs voor een film bedraagt 3 dollar voor oude titels en 4 dollar voor nieuw werk. De films zijn vervolgens te bekijken via mac, pc, iPhone en Apple TV. Tegen eind februari zou er zo een duizendtal films te huur zijn. De dienst is aanvankelijk enkel in de Verenigde Staten beschikbaar, maar zou in de loop van 2008 uitbreiden.

Nog een nieuwigheid is Time Capsule, een programma dat automatisch een back-up maakt van één of meer Macs waarop OS X Leopard draait. Het pakket is vanaf februari leverbaar en kost 299 of 499 dollar, naargelang de capaciteit van de harde schijf.

Voor de iPhone lanceert Apple een softwareupdate, onder meer om het mogelijk te maken om tekstberichten naar meer dan een persoon tegelijkertijd te sturen. Steve Jobs stelde dat het bedrijf al 4 miljoen iPhones verkocht en dat het daardoor nu al al bijna 20 procent van de smartphonemarkt in handen heeft. In België is iPhone nog niet te verkrijgen.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AI Agents

    Incentro eerste officiële LangChain-pa...

    AI-agents bouwen is één ding. Ze betrouwbaar in productie krijgen is iets anders. Als eerste officiële Platinum LangChain-partner in Nederland helpt Incentro organisaties nu ook lokaal met enterprise-implementaties, licenties en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Neem de touwtjes van je data in eigen handen

    Overheid

    Ontwerp voor soevereine overheidscloud gedeeld

    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit, hoe dan?

    Data & AI

    Google Cloud komt met sectorspecifieke ai voor finance en legal

    Cloud & Infrastructure

    Eurofiber haalt 2,2 miljard op voor duurzame groei

    Jan Willem des Tombe (Leaseweb)
    Soevereiniteit

    Jan Willem des Tombe (Leaseweb): ‘Laat implementatie cloudbeleid over aan de doeners’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs