Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » Architecture » Enterprise Architecture

Lotus leeft

20 januari 2008 - 18:593 minuten leestijdActueelEnterprise Architecture
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Vandaag gaat in Orlando de Lotusphere van start. Bezoekers van deze conferentie over Lotus Notes en de Domino-server zijn optimistisch gestemd over de toekomst van de Lotusproducten.

Er hangt een optimistische sfeer aan de vooravond van de Lotusphere-conferentie, die maandag in Orlando begint en tot en met donderdag duurt. Marnix Kemme is aanwezig als Lotusgebruiker en voorzitter van de SNUG, de Nederlandse Lotus & WebSphere User Group (SNUG). Kemme: "Een jaar geleden heeft IBM eindelijk de move gemaakt waarop gebruikers jaren hadden zitten wachten. De lancering van Notes en Domino 8 betekende een fundamentele vernieuwing."

Opluchting

Kemme: "Tot die tijd leefde nogal eens de indruk dat het platform niet meer zou bestaan. Dat was vooral een kwestie van onhandige marketing van de kant van IBM, maar de concurrentie probeerde misbruik van de situatie te maken door te suggereren dat Notes dood zou zijn. Maar dat was onzin. Ik hoorde gebruikers in die periode vaak zeggen: ‘Notes werkte prima, waarom zou ik er dan van af willen?’ Door de lancering van Notes en Domino 8 is de sfeer radicaal omgeslagen. Dat geeft een enorme opluchting bij gebruikers."

Verbeterde beheerbaarheid

Kemme noemt drie belangrijke innovaties in Notes en Domino 8: "Allereerst kan de Notes-client sindsdien ook als portal-client gebruikt worden . Daardoor heb je via die client dus niet alleen toegang tot mail en agendabeheer,  maar ook tot andere systemen zoals bijvoorbeeld financiële applicaties. Daarnaast is Notes sindsdien veel beter beheerbaar geworden. Dat komt omdat systeembeheerders nu veel meer instellingen centraal kunnen wijzigen, waardoor je niet meer naar elke werkplek apart hoeft te gaan. Dat scheelt een systeembeheerder gigantisch veel tijd. Ten derde is Notes ook aan de onderkant opener geworden, omdat het op Linux kan draaien. Dat biedt geweldige mogelijkheden tot besparing. De meeste gebruikers hebben alleen een browser, een mailpakket en een tekstverwerkingsprogramma nodig. Als onderdeel van Lotus 8 levert IBM OpenOffice, een sterk gratis alternatief voor Microsoft Office. Installeer op een deskop Linux en Notes 8. Vervolgens hoef je alleen nog maar een browser toe te voegen, zoals bijvoorbeeld Firefox, en de desktop is klaar voor gebruik."

Lotus en SOA

Kemme kan deze kennis goed gebruiken als hoofd automatisering bij PUM. Dat is een ideële organisatie die de armoede in de Derde Wereld bestrijd door oud-ondenemers als vrijwillige experts uit te zenden om kleine bedrijven in de derde wereld te helpen. De website van PUM speelt een centrale rol in de communicatie tussen alle PUM-medewerkers. Zo kunnen in de toekomst vrijwilligers bijvoorbeeld blogs onderhouden op deze site over hun werk in het buitenland. Ook komen op de site van PUM de CV’s van vrijwilligers te staan. Kemme is, in zijn functie als hoofd automatisering van PUM, op de Lotusphere dan ook vooral geïnteresseerd in de manier waarop Lotusproducten de koppelingen met services van derden kunnen ondersteunen. Kemme: "Die services kunnen vrijwilligers bijvoorbeeld in staat stellen om hun internet-CV zelf te onderhouden. En ‘single sign on’-services kunnen regelen dat een vrijwilliger tijdens één websitebezoek slechts één keer hoeft in te loggen, in plaats van verschillende keren, alleen omdat er voor een andere websiteapplicatie een verbinding moet worden gelegd met een andere databank op een andere server." Verder wil Kemme graag weten hoe social software in bedrijfsverband op een veilige manier kan worden ingezet.

Meer over

BesturingssystemenEnterprise ArchitectureLotus Notes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Architectuur
    Enterprise Architecture

    Architectuur is meer dan alleen techniek

    Franse slag
    Enterprise Architecture

    Bizzdesign slaat Franse slag met aankoop Mega

    Enterprise Architecture

    Intels nieuwe cpu-architecturen wachten onzekere toekomst

    Enterprise Architecture

    Bouwen aan een duurzame toekomst: de cruciale rol van it-architecten

    Enterprise Architecture

    UT én Rijk starten opleiding voor it-architecten

    Vraagteken, mysterie
    Enterprise Architecture

    Digitale strategie UWV nog mysterie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs