Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Trage applicaties: uitdaging of compromis?

23 januari 2008 - 15:153 minuten leestijdChannelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Iedereen kent de situatie: je komt op kantoor, start je pc op en dubbelklikt op het icoontje van een applicatie. De opdracht die gisteren bijna was afgerond, kan nu het nog rustig is op kantoor mooi worden afgemaakt. Maar helaas. De applicatie start zo langzaam op dat het lijkt alsof deze uit Nieuw-Zeeland moet komen. En ben je eindelijk ingelogd, blijft de cursor hangen of lukt het niet om gegevens op te vragen. Dit is typisch een voorbeeld van een trage applicatie. De vraag is of we dit accepteren of actie moeten ondernemen.

Hoe gaat dit verhaal meestal verder? De applicatiebeheerder verzamelt cases over eindgebruikers die per telefoon of persoonlijk komen vragen waarom de applicatie zo langzaam is. Ligt het aan de applicatieconfiguratie of is het netwerk nou zo traag? Een applicatiebeheerder doet het nodige onderzoek en zal vervolgens naar de netwerk- of infrastructuurbeheerder toestappen en vragen waarom het netwerk de applicatie zo vertraagt. De netwerkbeheerder wil zich niet te veel bemoeien met applicaties en verhoogt de bandbreedte.

Probleem opgelost zou je denken? Toch blijkt dat de combinatie trage applicatie en meer bandbreedte lang niet altijd de beste oplossing is.
Wanneer de netwerk- en infrastructuurbeheerder samen bekijken waar het pijnpunt van de slechte gebruikerservaring ligt, dan zouden ze waarschijnlijk een andere weg bewandelen. De netwerkbeheerder komt dan wellicht tot de conclusie dat servers overuren draaien door het aantal aanvragen vanuit de applicatie naar de server. De applicatiebeheerder bekijkt nogmaals de applicatie, het aantal licenties en belt een paar gebruikers terug.

Meer bandbreedte toevoegen, lost het probleem niet op. Het aantal aanvragen blijft tenslotte hetzelfde en zal wellicht zelfs toenemen. Vergelijk het met een drukke weg zoals A12. De overheid kan een extra rijstrook toevoegen, maar de drukte neemt niet af. Het is dan ook zaak om intelligenter om te gaan met de ruimte en het aantal auto’s op de weg. Dit geldt ook voor trage applicaties en de beschikbare bandbreedte. Als bedrijven de load van applicaties beter verdelen, dan kan iedere gebruiker makkelijker van A naar B!
Blijft de vraag staan of trage applicaties een uitdaging of een compromis zijn? Wat mij betreft geen van beide. Er zijn namelijk diverse oplossingen voorhanden. Eindgebruikers, applicatiebeheerders en netwerk/infrastructuurbeheerders hoeven zich niet neer te leggen bij trage applicaties en kunnen samenwerken om dit op te lossen. Daarvoor moeten de netwerkmensen en de applicatiemensen natuurlijk wel met elkaar in overleg. En daarin ligt misschien de grootste uitdaging.

Fred Noordam
Country Manager F5

Meer over

Netwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs