Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nederlandse settopbox en mediacenters met p2p

29 januari 2008 - 08:174 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur

Het Nederlandse bedrijf AHT is gestart met de verkoop van de Tribbox, een settopbox die werkt met de Nederlandse p2p-software Tribler. Later dit jaar komt het bedrijf met meer p2p-mediacenters.

De Tribbox is het eerste consumentenproduct van AHT International. Het kastje, dat draait op Linux, en HDTV ondersteunt, kost 310 euro en is alleen online te bestellen. Voor een p2p-gedeelte werkt het met de Tribler-software van de Technische Universiteit Delft en de Vrije Universiteit. Daarmee kunnen gebruikers bijvoorbeeld films en videoclips downloaden en op hun tv bekijken.

"Dit is een kale box zonder harde schijf, bedoeld voor Linux-enthousiastelingen", zegt Ron van Herk, van AHT International. Volgens hem is het de bedoeling dat hobbyisten hun eigen toepassingen maken met het kastje. "Je kunt er Linux-applicaties op draaien of je eigen media center voor thuis of in je auto maken."

De Tribbox is gemaakt met hardware van ST Microelectronics, de ST7109 HDTV single chip H264 decoder, en draait op Linux. De software is open source, maar dat geldt niet voor de hardware.

Consumentenmarkt

De Tribbox maakt deel uit van de hardware-lijn van AHT. Die bestaat straks uit meerdere mediacenters en settopboxen, met verschillende combinaties van

digitale tv-tuners, harde schijven, Tribler en VoiP. Het eerste consumentenproduct van AHT, dat onder de eigen brandname Allsii wordt uitgebracht, is de Ariana Media Center die in maart of april te koop zal zijn voor een richtprijs van 550 euro. Dit apparaat heeft een harde schijf, twee tv-tuners en draait op AHT’s eigen Mediacenter-software.

Andere producten die in de pijplijn van het Nederlandse bedrijf zitten zijn de AS1, zonder harde schijf, van rond de 200 euro, en de ‘Ariana Max’ met naast een HDTV-chip en modulaire tv-tuners, ook dvd-brander, en VoiP-hardware ingebouwd. Dit apparaat krijgt een richtprijs van 800 euro, zegt Van Herk.

De tv-tuners werken met DVB-T, DVB-C en DVB-S2. "Onze eerste focus is op de grote EU-markt. Daardoor ontvangt deze DVB-T-tuner in eerste instantie alleen gratis zenders." In Nederland zijn dat alleen de publieke omroepen. Later dit jaar voegt AHT International een Common Interface-oplossing toe waarmee KPN-smartcards zouden moeten samenwerken, zodat ook alle andere ‘Digitenne’-kanalen zijn te ontvangen.

Verder werkt AHT aan een kleinere versie van de Ariana Media Center, de Ariana Go, met WiFi, DVD en DVB-T en/of DVB-S2, die gebruikt kan worden in auto’s, boten of in de transportsector.

Gratis mediacentersoftware

De software Allsii Media Suite, die draait op Windows XP en Vista en binnen enkele weken uitkomt, geeft AHT gratis weg als download. De software is te installeren op eigen mediacenters. De Allsii-media suite biedt toegang tot 100 gratis tv-streams en 200 gratis online radiozenders, een VoiP-programma, een mediaspeler en een p2p-programma voor het uitwisselen van mediabestanden en het browsen van Bittorrent- en YouTube-aanbod.

De betaalde versie van het programma (5 euro per maand) heeft 1500 gratis tv-streams, 11 duizend radiozenders en podcasts.

Ook B2B

AHT richt zich ook op de b2b-markt met OEM-oplossingen. Van Herk: "Er staan er een flink aantal van onze producten uit bij leads." Het gaat onder meer om een Duits bedrijf dat actief is op het gebied van domotica gebruikt de boxen. "We kunnen voor bedrijven ook aangepaste versies maken."

Maar ook het beveiligen van p2p download- en streaming content tegen kopiëren is een optie, middels AHT’s eigen, gepatenteerde NuvioXS product. Enkele exemplaren worden al gebruikt voor narrowcasting. Verder praat AHT met meerdere partijen op het gebied van televisie over toepassingen van de p2p-tv-kastjes. Namen mag Van Herk nog niet noemen.

Lamabox

Een ander klein Nederlands bedrijf kwam twee jaar geleden met een mediacenter met p2p-downloads ingebouwd, de Lamabox. Dit apparaat bood toegang tot p2p-downloads, maar dat werkte verrevan vlekkeloos, De site Lamabox.nl is momenteel offline.

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs