Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Directe ondersteuning op afstand voor gebruikers Symbian smartphone

05 februari 2008 - 10:43ActueelCloud & InfrastructuurLogMeIn

ogMeIn, Inc., leverancier van ‘s-werelds meest gebruikte diensten voor connectiviteit en ondersteuning, heeft een preview uitgebracht van de LogMeIn Rescue+Mobile support service voor smartphones die het S60-platform draaien op het Symbian besturingssysteem. Met deze oplossing kunnen organisaties van elke omvang – van aanbieders van mobiele telefonie tot kleine IT-dienstverleners – on-demand en persoonlijke ondersteuning op afstand bieden.

De LogMeIn Rescue+Mobile service – reeds beschikbaar voor Windows Mobile apparatuur – is het eerste webgebaseerde, on-demand product voor ondersteuning op afstand dat uniforme ondersteuning mogelijk maakt voor verschillende smartphone- en computerbesturingssystemen. Het product maakt deel uit van de onderscheiden LogMeIn Rescue productreeks, die door ruim 10.000 IT-professionals wordt ingezet. Met de service kunnen aanbieders van mobiele telefonie, zakelijke IT-afdelingen en IT-ondersteunende organisaties computers en smartphones op afstand beheren en repareren en gebruikers online trainen.

"Symbian blijft de wereldwijde markt voor mobiele apparatuur domineren met een marktaandeel van 63 procent in het derde kwartaal van 2007", aldus Stacy Sudan, research analyst, Mobile Enterprise Software bij IDC. "Tegen het eind van 2011 zal 75 procent van de Amerikaanse werknemers mobiel werken. Carriers, grote bedrijven en het MKB zullen ondersteunende oplossingen willen bieden om tegemoet te komen aan de wensen van werknemers op het gebied van flexibiliteit en mobiliteit in zowel hun carrière als hun privéleven."

"Het LogMeIn Rescue platform blijft groeien en maakt het voor IT-ondersteunende technici gemakkelijk om diverse en verspreide computerapparatuur te benaderen – of het nou gaat om een laptop, een desktop computer, of mobiele apparatuur", aldus Richard Redding, vice president en general manager, Mobile bij LogMeIn. "Nu mobiele telefoons steeds populairder worden bij zowel consumenten als zakelijke gebruikers – en steeds complexer – helpen we IT-organisaties bij het kosteneffectief toegang krijgen tot en ondersteunen van eindgebruikers op afstand."

Live demonstratie op GSMA Mobile World Congress
LogMeIn demonstreert Rescue+Mobile inclusief de Symbian-preview in stand 7F48 tijdens het GSMA Mobile World Congress, dat van 11 tot 14 februari 2008 plaatsvindt in Barcelona.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Google Cloud verzekert klanten: Amerikaanse afkomst belemmert data-soevereiniteit niet

    ActueelCarrière

    Kort: Atos benoemt Benelux-hoofd ai-tak, Eset-rapport, Sioux naar Singapore, Dell vernieuwt AI Factory

    deal overeenkomst partner samenwerking akkoord
    ActueelCarrière

    Bonden akkoord met nieuwe ICK-cao 2025-2026

    Architectuur
    OpinieCarrière

    Architectuur is meer dan alleen techniek

    ActueelCarrière

    Kort: Cloudstichting opgericht, eerste lokale-overheidsklanten voor DSC (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs