Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Belgische bonden verliezen procedures tegen Centric

logo
06 februari 2008 - 11:51ActueelIT Strategy & GovernanceCentric
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

Ict-dienstverlener Centric heeft in België twee rechtszaken gewonnen die de vakbonden hadden aangespannen. De bonden wilden het bedrijf dwingen ondernemingsraden in te stellen bij de Belgische dochterondernemingen.

De Belgische vakbonden hebben onlangs twee rechtszaken tegen ict-dienstverlener Centric verloren. De vakbonden meenden dat Centric de Belgische wetgeving overtrad door de activiteiten op te splitsen in kleinere vennootschappen. De bonden vroegen de arbeidsrechtbank in Antwerpen om tien Centric-vennootschappen te verplichten samen één ondernemingsraad op te zetten. De arbeidsrechtbank oordeelde dat Centric daartoe niet verplicht is.

De vakbonden hadden voor de arbeidsrechtbank in Brussel een tweede procedure aangespannen. Daarin werd gevraagd een recent opgerichte vennootschap met ex-werknemers van het overgenomen bedrijf Apem toe te voegen aan twee bestaande vennootschappen voor de oprichting van een zogeheten preventiecomité. Zo’n comité is vergelijkbaar met een bedrijfscommissie in Nederland, een eenvoudige variant van een ondernemingsraad.

Preventiecomité

De vakbonden meenden ook dat de werkgeversafvaardiging in het preventiecomité moest bestaan uit managers van de Nederlandse moedervennootschap en niet uit lokale managers in Zaventem. De Brusselse arbeidsrechtbank wees beide vorderingen af.

Centric is verbolgen dat de vakbonden tijdens de procedures verklaringen hebben afgelegd aan de pers waarin het bedrijf met scherpe bewoordingen werd aangevallen. De vakbonden spraken van "omzeiling, manifeste miskenning en ontduiking van de wetgeving".

Niet triest

Vakbondssecretaris Koen Dries van de vakbond LBC noemt de gerechtelijke uitspraak jammer. "Maar ik word er niet triest van. De rechter heeft een technische uitspraak gedaan", zegt hij. De vonnissen leiden ertoe dat Centric nu wordt opgezadeld met twee zogeheten preventiecommissies, in plaats van één ondernemingsraad.

"Dat is minder werkbaar en het had ook niet de voorkeur van het Belgische Centric-management", weet Dries. "Omdat deze commissies dwars door de verschillende activiteiten van bedrijf lopen, wordt het lastig overleggen. Bovendien is hier in België juist bepaald dat de vroegere preventiecommissies in het komende halfjaar de status van ondernemingsraad krijgen." Uiteindelijk krijgt Centric door deze uitspraak in België volgens Dries te maken met twee ondernemingsraden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Drone-software komt vliegensvlug van de grond

    IT Strategy & Governance

    Kort: Quantum-kunststukje van QuTech, Schiphol sluit megacontract met HeadFirst (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Hoge Raad blaast langlopend softwareconflict tussen Capgemini en Equihold nieuw leven in

    Software & Development

    Berkleef vs. Capgemini: slepende rechtszaak relevant voor it-sector

    soevereiniteit
    Overheid

    Google furieus na forse DMA-boetes EU

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Soevereine kritische cloud van Atos, nieuwe securitychip van Intel en Fortinet (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs