Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

(Cyber) Sex and Business Intelligence

11 februari 2008 - 16:413 minuten leestijdOpinieData & AIGoogle

Op het eerste gezicht lijkt sex met robots iets voor contactgestoorde nerds, maar zo gauw je komt met een verhaal als ‘ik had sex met een robot en het was super!’ in de Cosmo of zo, dan zullen er genoeg mensen enthousiast raken”, zegt David Levy, een onderzoeker bij de universiteit van Maastricht. Hij heeft recent zijn proefschrift afgerond met als onderwerp de relatie tussen mens en robot getiteld: “Intimate relationship with artificial partners”.

Maak je niet druk, deze blog gaat nog steeds over BI, maar ik heb jullie aandacht!

Er is een trend dat robot steeds menselijker worden qua uiterlijk en mede daardoor komen ze ook steeds meer in contact met mensen, zegt Levy. Maar het gaat hem eigenlijk niet eens zo zeer om de ‘mechanische interactie’ van mens-robot sex. Zijn interesse gaat uit naar de persoonlijke relatie. Omdat de software steeds geavanceerder wordt kan ook de relatie tussen mens en robot meer ‘persoonlijk’ overkomen.

In mijn eigen woorden: het draait dus niet zo zeer om lust maar om aantrekkingskracht. Levy heeft het over een symbiotische relatie waar twee ongelijke organismen samen leven. Binnen zo’n relatie ontstaat dan zoiets als een dialoog. Tot nu toe is de dialoog vaak eenzijdig (denk aan een man die praat met een opblaaspop als of het zijn vriendin is). Maar langzamerhand wordt de dialoog (het woord zegt het al) meer bilateraal van aard. Google maar eens: “Eliza + psychotherapist”om te zien wat ik bedoel.

BI is tot nu toe ook altijd veel te eenzijdig geweest. We hebben de technologie gebruikt om eindgebruikers te voorzien van de juiste informatie. We hebben ze kubussen gegeven en rapporten en succes er mee. Maar de echte intelligentie of kennis start pas als de gebruikers aan deze informatie zijn eigen vaardigheden en attitudes toevoegt. Zij slicen en dicen dan naar de juiste beslissingen.

Maar wat nu als BI zou bestaan als een tweezijdige relatie? Wat als we de beslissing aanbieden in plaats van alleen de informatie daarvoor? Wat nu als er door de dialoog tussen de kubus en marketing manager de juiste campagne management beslissingen genomen kunnen worden?

Voorwaarde hiervoor is een raamwerk gebaseerd op de taken en verantwoordelijkheden van de eindgebruiker. Met gebruik van business rules, correlatie, regressie en allerlei andere statistische analyses kan zo een gesprek ontstaan met suggesties en voorstellen.

Op die manier is het niet langer de mens tegen de machine, maar de mens met de machine. Dat klinkt mij in ieder geval als muziek in de oren. En die sex met robots? Die laat ik maar aan anderen over.

Meer over

Advanced analyticsRobotica

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Eén reactie op “(Cyber) Sex and Business Intelligence”

    1. Robert Mansour schreef:
      13 februari 2008 om 08:00

      Leuke blog van Jorgen. Zijn problemen met sex kan ik niet oplossen, maar heb wel nagedacht over mogelijke toepassingen van wat hij voorstelt. Er zijn al plenty oplossingen ontwikkeld om daadwerkelijke beslissingsondersteuning te bieden, in plaats van platte rapporten. Eigenlijk was deze tak van sport in de jaren negentig best populair. Was toen betrokken bij diverse DSS projecten op basis van simulatie en inferentie, waarmee interessante management games werden gespeeld. Het probleem hierbij was de complexiteit van de wereld waarin we leven. Alleen een beperkte set variabelen en regels was haalbaar, waardoor de beslissingsondersteuning alleen bruikbaar was voor vrij beperkte vraagstukken. Wel erg leuke projecten. Met de huidige rekenkracht is een veel hogere complexiteit haalbaar. Ongetwijfeld zijn er in de militaire wereld grote DSS oplossingen voor strategische en tactische situaties (wargames). Nu nog de civiele toepassingen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Contract, partner
    Data & AI

    TCS en DXC worden Global Premier-partner van Anthropic

    Cloud & Infrastructuur

    Beursgang SpaceX verandert ai‑­land­schap

    Data & AI

    Washington grijpt in: exportstop op Anthropic’s krachtigste ai‑modellen na vrees voor ‘jailbreak’

    Data & AI

    7 tips om ai-agents beter te beveiligen

    Innovatie & Transformatie

    VivaTech tovert Champs-Élysées om in een immersieve techshow

    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe generatie data-architectuur

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs