Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Met ILM de ‘red race’ winnen

20 februari 2008 - 09:41ChannelCloud & Infrastructuur
Redactie Computable
Redactie Computable

Volgens een vorig jaar uitgebracht rapport van IDC gaan we in 2010 met zijn allen 988.000.000.000 GB opslaan. Op een conventionele manier tegen storage aankijken zal dan niet meer tot succes leiden en een ongekend hoge kostenpost voor dataopslag betekenen. Ook met de alsmaar goedkoper wordende opslagcapaciteit gaat deze “red race” niet gewonnen worden.

De veranderende wet- en regelgeving rond het bewaren van digitale gegevens brengt een extra uitdaging voor organisaties met zich mee. Zij staan voor de uitdaging om grote hoeveelheden digitale gegevens langdurig ordentelijk te bewaren en beheren. Maar hoe identificeer en classificeer ik al die data?

Stel een gemiddeld bedrijf een aantal vragen op het gebied van haar dataopslag en het wordt oorverdovend stil. Hoeveel data is er aanwezig, hoe snel groeit de data, hoeveel dubbele data is er aanwezig en hoeveel data is niet meer actief in het proces? Vaak zijn de antwoorden gebaseerd op de beste inschattingen die ICT-beheer kan geven en staan volledig los van de eisen die de business-owner van die data stelt aan de beschikbaarheid van data.

ILM kan als methodiek prima worden ingezet om de inzichten te verbeteren in de aanwezige data en de bronnen waar deze data vandaan komt. Een betere beheersbaarheid en het tijdig "weg-managen" van data naar goedkopere opslag kan aanzienlijke kostenreducties opleveren. ILM is geen oplossing uit de doos, maar met de ILM gedachtegang is men wel in staat om verbeteringen en kostenreducties haalbaar te maken en is zeker bruikbaar voor het leggen van een goede fundering naar de toekomst.

Dergelijke oplossingen bieden daarmee echter nog geen garantie dat data terugvindbaar en opvraagbaar blijft voor de langere termijn. Hiermee verhuizen we het probleem naar het terrein van digitale duurzaamheid. Mooi dat de wetgever bewaartermijnen voorschrijft van soms tientallen jaren, maar kunt u uw Wordperfect 4.2 document (ooit een defacto standaard voor tekstverwerking) nog lezen? Dit vraagstuk (ben ik in staat om oude informatie nog op te vragen met de huidige ICT-middelen?) wordt al jaren vooruit geschoven. Ik denk dat hier nog een hele mooie taak voor ons, storage-specialisten, is weggelegd).

Alfred van Nieuwenhuijze
Solution Manager
Marketing & Portfolio
Getronics PinkRoccade

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet investeert 142 miljoen in versnelling Nederlandse 6G‑technologie

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Ziekenhuizen ruziën met Chipsoft, Acer presenteert jubileumlaptops (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Besi houdt Amerikaanse kopers voorlopig op afstand

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp komt met nieuwe luchthavendisplays  

    Governance & Privacy

    Hoe realiseer ik een soevereine informatiehuishouding?

    Innovatie & Transformatie

    Australische DroneShield meldt zich in de Benelux

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs