Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

EU: niet onder indruk ‘koerswijziging’ Microsoft

22 februari 2008 - 10:10ActueelGovernance & PrivacyMicrosoft

De beslissing van Microsoft om interoperabiliteit en open-source initiatieven te omarmen, wordt erg kritisch onthaald door de Europese Commissie.

"Microsoft heeft in het verleden al vier keer een gelijkaardige aankondiging gedaan, zonder tastbaar resultaat", reageert de woordvoeder van eurocommissaris Nellie Kroes. "De nieuwe aankondiging doet niets af aan Microsofts praktijken in het verleden, en heeft geen impact op het mededingingsonderzoek naar interoperabiliteit waar we nu mee bezig zijn."

Ook de internationaal erkende Microsoft-specialiste Mary Jo Foley van ZDNet spaart haar kritiek niet. "Dit is intussen de zoveelste keer dat Microsoft zegt zijn protocollen en API’s te zullen delen", schrijft ze op haar blog. De dame gaat er van uit dat de ‘knieval voor de Europese Commissie’ juist bedoeld is als lobby-actie om Microsofts Office Open XML documentformaat volgende week geaccepteerd te krijgen door de standaardenorganisatie ISO.

De it-sector neemt intussen een afwachtende houding aan. Linux, de open source concurrent van Windows, zou zeker zijn voordeel kunnen doen met de aangekondigde koerswijziging van Microsoft. "Regulatoren en concurrenten dwingen Microsoft als het ware om het geweer van schouder te veranderen", reageerde James Zemlin, directeur van de Linux Foundation.

Opvallend is dat de koerswijziging er komt juist op het moment dat Microsoft Yahoo tracht over te nemen. Het gaat om een superbelangrijke deal, die op de voet gevolgd wordt door antitrust autoriteiten wereldwijd. En de EU neemt in zulke zaken steevast een harder standpunt in dan de Amerikaanse overheid.

"Om de deal met Yahoo rond te krijgen, moet Microsoft de Europese regulatoren er van overtuigen dat het bedrijf zijn strategie op het vlak van interoperabiliteit daadwerkelijk veranderd heeft, en dat het zich niet langer gedraagt als een monopolist", vertelde directeur Ken Wasch van de Software and Information Association aan de New York Times. "De aankondigingen moeten ook in het licht daarvan gezien worden."

 

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    OpinieSecurity & Awareness

    NIS2 is geen bedreiging (maar gouden kans voor it-kanaal)

    NIS2
    ActueelGovernance & Privacy

    NIS2 wordt bureaucratisch monster, vrezen Duitsers

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    compliance
    OpinieGovernance & Privacy

    Waarom Dora- en NIS2-compliance beginnen met assetmanagement

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs