Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Marktpenetratie ‘nieuwe’ Aastra neemt toe

26 februari 2008 - 11:46ActueelCloud & InfrastructuurAastra
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Door de overname van de pbx-divisie van Ericsson door Aastra zal de marktpenetratie van het “nieuwe” Aastra in Nederland toenemen met ruim 75 procent, te weten van 3,9 naar 6,8 procent.

Het is duidelijk dat deze overname een significante impact op de Nederlandse telecom markt zal hebben. Dit blijkt uit een speciale analyse die MarketCap onlangs uitvoerde naar de marktpositie van de nieuwe organisatie voortkomende uit overname van Ericsson’s divisie door Aastra.

De overname zal met name impact hebben aan de zogenaamde bovenkant enterprise kant van de markt (organisaties met 300 of meer werknemers). Aastra is van origine met name redelijk vertegenwoordigd binnen het MKB (organisaties met 20 tot 300 werknemers). Ericsson heeft echter met name een sterke positie binnen het Enterprise segment. Dit betekent dat de nieuwe organisatie haar marktpositie met name versterkt binnen de top van het Nederlandse bedrijfsleven. Aan de onderkant van de markt is de impact duidelijk minder sterk.

MarketCap ziet de overname van Ericsson’s divisie als een aanzienlijke positie verbetering van Aastra binnen de Nederlandse markt. Wel moet hier nadrukkelijk rekening gehouden worden met het feit dat het hier om de installed base gaat en niet om de verwachting in omzet voor de komende jaren. Symen Vlastuin, telecom market specialist bij MarketCap zegt hier over: "Ten eerste heeft Ericsson de laatste jaren niet uitgeblonken in een krachtige marketing en/of sales inspanning en aardig wat marktaandeel verloren. Ten tweede is de huidige productlijn minder competitative. Het zal voor het Aastra management zaak zijn om de klantenbase van Ericsson te overtuigen van de toekomst van de nieuwe organisatie. Men zal het verval moeten stoppen en met een duidelijke roadmap en een transitie plan moeten komen. Met name is de Ericsson positionering binnen de IP Telephony markt minder sterk dan die van Cisco of Avaya".

Meer over

DienstenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bluetron IT verkoopt tapereparatie-divisie aan Sprague

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs