Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

CeBIT 2008: Onderzoek Capgemini positief over markt

06 maart 2008 - 14:22ActueelGovernance & PrivacyCapgemini

De grootste groei in uitgaven aan ict-oplossingen is de komende vijf jaar te zien bij webportalen, relatiebeheer en mobiele oplossingen. Dat is de verwachting van Duitse ict-directeuren volgens een trendonderzoek van Capgemini.

Uit het onderzoek IT-trends 2008 van Capgemini Duitsland valt op te maken dat de grootste groei van ict-bestedingen de komende vijf jaar te zien is bij webportalen, relatiebeheer en mobiele oplossingen. Dat concluderen de samenstellers na een enquête onder een vijftigtal Duitse ict-directeuren. Andere onderwerpen die hoog op hun agenda staan, zijn beveiliging en it-infrastructuur/it-servicemanagement. Alleen ligt daar de te verwachten investeringsgroei lager.

Handig

Ook business intelligence staat in de warme belangstelling. De hype rond ‘service oriented architecture’ lijkt in Duitsland enigszins geluwd. Volgens Antonio Schnieder, topman van Capgemini Duitsland, die de resultaten van het rapport op de CeBIT presenteerde, beschouwen it-managers ‘soa’ inmiddels als een handig, flexibel instrument om de integratie tussen standaard- en maatwerkcomponenten tot stand te brengen. "Het theroretisch debat is min of meer voorbij. Managers zien ‘soa’ inmiddels niet meer als een apart thema, maar vinden het een onderdeel van een infrastructuur- of softwarestrategie."

Geen prioriteit

In Duitsland heeft uitbesteding van ict minder prioriteit in vergelijking met andere Europese landen als Groot-Brittannië, Nederland en Scandinavië, blijkt ook uit deze studie. De Duitse ‘chief information officers’ grijpen het als middel aan om bepaalde personeelsproblemen op te lossen, maar zien het niet als een middel om ict-processen te verbeteren of efficiencyvoordelen te behalen.

Prijzendruk

Uit het onderzoek blijkt dat de Duitse it-top in meerderheid positief gestemd is over de ict-bestedingen. Die zullen de komende jaren in hun ogen stijgen. Verder concluderen de onderzoekers dat de industrialisering van de ict voortschrijdt. De it-managers kopen steeds vaker standaard componenten van leveranciers, waarbij eigen maatwerkontwikkeling afneemt. Het gevolg voor leveranciers is wel dat de druk op de prijzen toeneemt en ontwikkelwerk vaker in lagelonenlanden terechtkomt. De ‘cio’ komt daarbij in een spagaat terecht: hij is zowel bedrijfsleider van de it-afdeling als ‘business partner’ voor de directie en de verkoopafdelingen in zijn organisatie.

Het rapport is te downloaden via: http://www.de.capgemini.com/presse/pressemitteilungen//it-trends_2008/.

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Alarm

    Governance & Privacy

    Logius: DigiD is en blijft Nederlands

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Navo in zee met Google, 1 miljard voor TCS (en meer)

    omnibusvoorstel privacy
    Governance & Privacy

    AP: gevolgen Omnibusvoorstel niet goed onderzocht door EC

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer maakt zich druk om verkoop Solvinity

    Cloud & Infrastructuur

    Gaia-X en de federatieve aanpak

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs