Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ingram zet zich schrap voor de storm

08 maart 2008 - 13:57ActueelInnovatie & Transformatie

Ingram Micro’s Europese president, Jay Forbes, zet zich schrap het komende jaar. De broadliner wil er alles aan doen om resellers uit het rood te houden. Hier zouden klappen kunnen vallen, bericht het Britse CRN.

Ondanks twee gezonde groei-jaren op rij is Forbes opvallend conservatief in zijn vooruitzichten voor de komende 12 maanden. Dat heeft te maken met het einde van product-lifecycles en een algemene zorg dat veel opkomende technologieën in het komende jaar gemeengoed zullen worden. Als je daar de Amerikaanse creditcrisis bij optelt zou het wel eens een stormachtig jaar worden voor het it-kanaal. "Ik heb de ervaring om ons door die stormen heen te loodsen", sust Forbes in het Britse CRN.

Risico’s en kosten omlaag
Hij reageert op een lager dan verwachte anticipatie voor het komende kwartaal, veroorzaakt door "softe" condities in Europa en de VS. Volgens Forbes moet Ingram zich vooral indekken tegen slechte credit risico’s en teveel productlijnen. Het is tijd om goed te kijken naar de kosten van distributie en de kosten van zakendoen met partners, meent Forbes. Dit kan betekenen dat er wat productgebieden die geen hoge marges opleveren worden afgesplitst. Virtualisatie en mobiliteit, enorme groeisegmenten, zijn de meest voor de hand liggende blijvers. In ieder geval belooft Forbes flink in de kostenposten te willen snijden.

Wat kan Ingram doen? 
Alastair Edwards, senior analist bij kanaalexpert Canalys, meent dat dit iets is wat alle distributeurs moeten doen om te kunnen overleven. Je moet een fatale deuk in de marges koste wat kost vermijden, meent hij en is benieuwd hoe Ingram de optimalisering van zijn leveringskanaal gaat realiseren. "Wat kan het nog doen? Ingram heeft een van de beste kredietmanagementsystemen. Nu dat transportkosten omhoog gaan zou het kunnen dat Ingram zijn centrale warenhuisbeleid opdoekt en locale warenhuizen in elk land gaat neerzetten."

Edwards voorspelt dat 2008 een jaar wordt om van slechte kredietrisico’s af te komen. Partners zullen hard hun best moeten doen om bij Ingram te blijven, want Edwards verwacht dat Ingram partners zal lossen die te duur zijn om zaken mee te doen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen vooruitkijken tijdens het GTIA Benelux Community Forum

    6 trends in de ict-markt
    Innovatie & Transformatie

    Zes trends in de ict-markt

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nationale coalitie voor neuromorphic computing, Rotterdams Last Mile Solutions helpt DHL (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Oproep tot investeringen in fotonica, ai-project voor betere anticipatie op pandemieën (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Helin haalt tien miljoen euro groeikapitaal op voor internationale uitbreiding

    Data & AI

    Geen digitalisering zonder (frontline-)data

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs