Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Belangstelling voor BI binnen het MKB groeit

01 april 2008 - 09:383 minuten leestijdActueelData & AI
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Steeds meer Nederlandse middelgrote en kleine bedrijven gebruiken business intelligence (bi). Hoewel de datastroom minder groot is, blijkt er bij ondernemingen tot vijfhonderd medewerkers veel behoefte aan analytische oplossingen voor beslissingsinformatie. Dat blijkt uit onderzoek van MarketCap.

Business intelligence (bi) is niet langer alleen een interessante toepassing voor grote bedrijven met vele terabytes aan data. Ook binnen het mkb is er steeds meer behoefte aan analytische oplossingen voor het nemen van gedegen bedrijfsbeslissingen. Dat concludeert MarketCap na onderzoek over het gebruik van bi-oplossingen in de Nederlandse markt.

De onderzoekers stellen: "Op zich lijkt deze ontwikkeling verrassend, maar het mag zeker niet als zodanig bestempeld worden. Het midden- en kleinbedrijf in Nederland is bezig meer gegevens en informatie te betrekken in haar bedrijfsprocessen. Niet op de laatste plaats is dit mogelijk gemaakt door de sterk verbeterde informatiesystemen en communicatieinfrastructuur. Zoals eerder bij zeer grote organisaties het geval was, voltrekt zich nu dus ook in het mkb het proces waarbij men via voorspelbaarheid en adoptievermogen meer grip op de organisatie kan krijgen."

BI-specialisten

Volgens de onderzoekers ligt er een uitgelezen kans voor bi-specialisten in de markt. Ze zien hoe verschillende aanbieders van bi-oplossingen op de veranderende vraag vanuit het mkb reageren. "De aanbieders van een breed pakket aan bedrijfskritische applicaties zijn al langer met hun erp(enterprise resource planning) en financiële applicaties actief in het mkb. Voor de bi-specialisten is dit pas sinds kort op gang gekomen", zo concluderen de onderzoekers.

Uit eerder onderzoek blijkt dat business intelligence en corporate performance management (cpm) in de perceptie van de eindgebruiker zeer veel overlap hebben. Voor wat de vraag vanuit het Nederlandse mkb betreft, zal het voor leveranciers zeker belangrijk zijn om zowel business intelligence- als cpm-oplossingen aan te kunnen bieden.

Bezoek ons BI-seminar op 24 april
Op 24 april organiseert Computable een seminar waarop ervaringsdeskundigen spreken over het gebruik van business intelligence binnen hun organisatie. BI moet zorgen voor een betere concurrentiepositie. Maar wat is de beste oplossing? Daarover wordt volop gediscussieerd. Sommigen vinden de standaardrapportages uit erp-software (enterprise resource planning) voldoende. BI-software is volgens hen overbodig, tenzij het om een groot bedrijf gaat. Anderen wijzen op het strategische voordeel dat wordt behaald met BI. Analyses maken onbekende verbanden zichtbaar en managementinformatie wordt gekoppeld aan een voorspellend model. De vraag die tijdens het seminar centraal staat, is: Wat levert BI op? Daarbij gaat het om return on investment. Aan de hand van praktijkcases wordt uitgelicht welke trends er spelen in de markt. Bekijk het programma en schrijf u nu in (gratis voor eindgebruikers).

Meer over

Business Intelligence

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    grens België - Nederland
    ActueelData & AI

    Ai in de Benelux: veel strategie, weinig uitvoering

    Jacob Spoelstra argwanend
    OpinieData & AI

    Spoelstra Spreekt: Veel te laat

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: reorganisatie bij TomTom, investeringen in ai betaalt zich snel uit (en meer)

    ActueelData & AI

    EU breidt ai-platform uit met marktplaats en tools voor gen-ai

    Eén reactie op “Belangstelling voor BI binnen het MKB groeit”

    1. SAP schreef:
      15 juni 2009 om 12:48

      Business intelligence software van SAP speciaal voor MKB? Het SAP Business Objects-portfolio bevat oplossingen die zijn ontworpen om aan de unieke behoeften van kleine en middelgrote bedrijven te voldoen. Zie voor meer info
      http://www.sap.com/netherlands/solutions/sapbusinessobjects/sme/index.epx.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs