Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nederland naar nr. 7 op ranglijst internationale concurrentieposities ICT

09 april 2008 - 10:12ActueelSoftware & DevelopmentIBM

Nederland is gestegen naar de 7e positie op de wereldwijde ranglijst van internationale concurrentieposities op ICT-gebied. Deze jaarlijkse lijst is gepubliceerd door de Economist Intelligence Unit en IBM. De ‘E-readiness’ is wereldwijd verbeterd volgens het onderzoek en de Verenigde Staten voeren nu de lijst aan. De Aziatische landen blijven zich verbeteren terwijl de West-Europese landen stagneerden.

Nederland staat op de derde plaats in West-Europa en wereldwijd op de 7e positie. Dit is een verbetering ten op zichte van 2007. Hoewel de positie van Nederland de afgelopen jaren wat geschommeld heeft, kan over de periode sinds 2001 een duidelijke en gestaag stijgende trend worden geconstateerd. Uit het onderzoek komen de volgende succesfactoren en punten ter verbetering naar voren:

Succesfactoren voor Nederland:
• Nederland neemt op het gebied van connectiviteit en technologische infrastructuur na Zwitserland de tweede positie ter wereld in;
• Nederland behoort tot de best presterende landen wereldwijd op het gebied van overheidsbeleid en visie;
• Nederland doet het goed qua algemeen economisch klimaat en regelgeving.

Verbeterpunten voor Nederland:
• Versterking van het feitelijk ICT-gebruik, zowel door consumenten als bedrijven. Daarbij spelen factoren als e-vaardigheden en vertrouwen in veilig internet-gebruik een rol als aandachtspunten;
• Verbetering van de dienstverlening door de overheid zelf door meer e-government in te zetten;
• Het stimuleren van ondernemersschap in Nederland kan vergeleken met andere koplopers nog verbeterd worden.

"Nederland heeft zich ten opzichte van vorig jaar verbeterd en loopt mee met de wereldtop. Dit rapport laat zien dat het huidige overheidsbeleid op het gebied van ICT zijn vruchten afwerpt, en dat Nederland op dit vlak tot de best presterende landen wereldwijd behoort" aldus Peter Korsten, Vice-President en Global Leader van het Institute for Business Value van IBM.

Frank Heemskerk, Staatsecretaris van Economische Zaken krijgt vandaag een exemplaar overhandigd.

Methodologie
E-readiness wordt door het IBM Institute for Business Value en de Economist Intellligent Unit gemeten aan de hand van bijna 100 kwalitatieve en kwantitatieve criteria binnen zes duidelijke aandachtsgebieden. De zes aandachtsgebieden zijn: connectiviteit en technologische infrastructuur, bedrijfsomgeving, de mate waarin e-business is geadopteerd door consumenten en bedrijven, overheidsbeleid en -visie, sociale en culturele omgeving en de juridische omgeving.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Python-stichting wijst forse overheidssubsidie af door controversiële voorwaarden

    Overname M&A
    Security & Awareness

    Kort: Weer diverse overnames, Zander Labs wint Tech Fast 50 (en meer)

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Kleuter

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Data & AI

    De transformatie van OpenTable

    Software & Development

    Connected Capital koopt Spit en Noctua

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs