Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Sweetspot computing, de nieuwe trend

02 mei 2008 - 11:37OpinieCloud & InfrastructuurT-MobileVodafone

De notebookeigenaar heeft drie mogelijkheden om ‘connected' te zijn: wired, wireless of via een hotspot. Er waren voor een grote groep notebookgebruikers altijd barrières om wireless te gaan werken. Dan wel was het te duur, dan wel te langzaam.

Sweetspot computing

De snelheid is inmiddels opgelost met nieuwe externe pc-kaarten en de ingebouwde HSDPA/HSUPA-variant (Sierra Wireless, Option, e.d.). Hiermee zijn snelheden tot 7.2 Mbps download en 2.0 Mbps upload mogelijk. De operators zullen voor het einde van dit jaar al deze snelheden kunnen aanbieden.

Al enige tijd is Nederland een voorloper als het gaat om wired connectivity. 86 procent van elke mobiele gebruiker heeft de beschikking over een adsl-verbinding en maakt daarbij waar nodig gebruik van hotspots om onderweg online te geraken. Op het gebied van wireless connectivity loopt Nederland achter. Slechts 11 procent maakt gebruik van een data-abonnement om op die manier ongelimiteerd en overal toegang te hebben tot zijn/haar e-mail, bestanden en internet. Het afsluiten van een abonnement is denk ik één van de oorzaken van het lage aantal gebruikers. De kosten ten opzichte van het gebruik worden hier zorgvuldig afgewogen. Door de snelle wired verbindingen thuis en op het werk is alleen de echte ‘mobile warrior' gebaat bij een abonnement. De normale mobiele gebruiker heeft de afweging gemaakt om onderweg dan wel in te loggen op een hotspot of gewoon even te wachten tot er weer thuis of op het werk kan worden gesynchroniseerd.

KPN, T-Mobile en Vodafone komen de komende maanden met een prepaid datamogelijkheid. Hiermee krijgt de ‘normale' mobiele gebruiker veel makkelijker toegang tot de ultieme mobiliteit. Ik noem het sweetspot computing, omdat de huidige gebruikers die tegen een vast abonnement waren omdat het daadwerkelijke verbruik het niet toestond een relatief hoog bedrag te betalen, niet meer aangewezen zijn op de dure hotspot's. Ten tweede is daar de gebruiker die toch een abonnement nam zonder daarbij op de kosten te letten. Hij krijgt waarschijnlijk een aangename kostenreductie voorgeschoteld. En er is nog een derde doelgroep onaangesproken waar er een sluimerende behoefte was aan connectiviteit, maar de abonnementen te duur vonden en de hotspots te moeilijk.

Er komt hiermee een nieuwe gebruiker aan. Zij die gebruikmaken van sweetspot computing en daar waar nodig even kan synchroniseren met zijn of haar werk én met het thuisfront. Ik weet dat ik er de komende zomer gebruik van zal maken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Lenovo start refurbish-dienst voor bedrijven

    Risico, risk
    Security & Awareness

    Phishing en verouderde software vormen (nog altijd) grootste risico

    Data & AI

    Nvidia stopt Synopsys van Aart de Geus twee miljard toe

    Cloud & Infrastructuur

    Bird begint prijzenslag tegen CM.com

    cybercrime zorg hack
    Security & Awareness

    Kort: Nieuw zorgplatform Mitz niet veilig, feestdagen drukke periode voor cybercrime (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Cloud repatriation: hoe kiezen tussen publieke en private cloud?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs