Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SAP verzoent strategie met ‘operations’

19 mei 2008 - 19:33ActueelSoftware & Development

Op Sapphire 2008 – voor het eerst sinds 8 jaar in Duitsland – lichtte Henning Kagermann toe hoe SAP nu binnen bedrijven strategie kan koppelen aan ‘operations’.

De overname van Business Objects speelt hierin een hoofdrol. De demo nademo – in een verrassend vlotte Britse stijl – illustreerde hoe enerzijds verschillende types businessnetwerken en anderzijds bedrijfsflexibiliteit met SAP’s Business suite en BO’s BI producten kan worden verwezenlijkt.

Voor SAP’s ceo Henning Kagermann betekent dit na het SOA-gericht maken van SAP-producten, nu ook de mogelijkheid om ‘collaborative networks’ te ondersteunen. Uiteindelijk waren ‘operations’, ‘insight’ en ‘flexibility’ de drie sleutelwoorden in zijn verhaal. In het bijzonder werden de mogelijkheden aangetoond om inzicht te verkrijgen in bedrijfsprocessen, die aan te passen en vervolgens in ‘operations’ om te zetten. Volgens Kagermann vormt dit de mogelijkheid van een ‘closed loop business performance optimisation’. "We leven in ‘challenging’ tijden’," aldus Kagermann, "en dat is goed. Wie snel is, zal het maken!" De grenzen tussen bedrijven, ook landsgrenzen verdwijnen en iedereen moet meer ‘agile’ zijn. En dat natuurlijk met SAP…

Het event ging overigens van start met een videootje waarin het jongleren van de verschillende taken en noden binnen een bedrijf werd geïllustreerd door virtuose voetbaljongleurs. Een voetbalthema dat natuurlijk niets te maken had met het pure toeval dat team van Hoffenheim – gesponsord door SAP-medestichter Dietmar Hopp – de dag voordien zijn promotie naar de eerste klasse van het Duitse voetbal had verzekerd.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Een stortvloed aan ai-tools; ServiceNow drinkt zijn eigen champagne

    ActueelOverheid

    Dictu sluit applicatiecontract met CGI, IBM, Sogeti, Sopra Steria, TCS en Circle8

    OpinieSoftware & Development

    SAM: jouw bondgenoot tegen shelfware

    ActueelOverheid

    Ministerie BZK negeert advies AcICT over stilleggen Digipoort

    man kijkt naar het korte nieuwsoverzicht van Computable
    ActueelCarrière

    Kort: Aanvalsdetectie ai-agents, kenniskloof cio’s, overnames Wolters Kluwer, Esprit ICT en Main

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs