Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Strategy & Transformation » Digital Transformation

Groei ICT-investeringen neemt af

29 mei 2008 - 09:563 minuten leestijdActueelDigital Transformation
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Eind 2008 zullen de investeringen in ict bij Nederlandse bedrijven afnemen. In 2009 gaan vooral de budgetten voor harwdware omlaag. Dat blijkt uit een voorspelling van onderzoeksbureau IDC over ict-investeringen bij Nederlandse bedrijven.

De investeringen van Nederlandse bedrijven in ict nemen af als gevolg van de kwakkelende economie. Bedrijven gaan vanwege slechte economische vooruitzichten besparen op hun ict. Gevolg: meer uitbesteding. De eerste gevolgen van de terugloop in ict-investeringen zullen eind van 2008 zichtbaar worden.

De hardste klappen vallen in de industrie- en transportsector. De economische situatie heeft een beperkte invloed op ict-bestedingen van de retail- en financiële sector. De stand van de  economie heeft nauwelijks gevolgen voor de investeringen in ict binnen de zorgsector, overheid en het onderwijs. Ook de krappe arbeidsmarkt heeft een dempend effect op de ict-investeringen. Omdat de krapte op de arbeidsmarkt de komende jaren aanhoudt en de lonen voor ict‘ers hoog blijven.

Hardware
De gevolgen van de economie werken vooral door in de investeringen in hardware. IDC verwacht dat de investeringen in die markt met een procent zullen toenemen (tot en met 2009). De ongunstige economische vooruitzichten drukken vooral de investeringen in servers en pc’s. Dat is opvallend want de vraag naar opslagcapaciteit zal de komende tijd alleen maar toenemen. De verkoopverwachtingen van consumentenelektronica en smartphones zorgen voor tegenwicht.

Software
De software-markt heeft het minste last van de laagconjunctuur. De markt groeit de komende jaren met 8 procent. Software die met hardware wordt meegeleverd drukt die stijging, omdat de harwdware-markt wel gevoeliger is voor de economische situatie. IDC ziet dat investeringen in SOA (system oriented architecture) worden bijgesteld omdat ze in veel gevallen niet zijn toegespitst op specifieke bedrijfsonderdelen. Vermeulen: "Dat zorgt voor een vertraging van de investeringen en daarom kunnen veel ontwerpen terug naar de tekentafel."

Ondanks de algemene negatieve trend van de investeringen in software is er binnen die markt een aantal deelgebieden dat wel sterk overeind blijft of zelfs groeit. Er  staan er forse upgrades gepland voor erp-systemen. Veel van die programmatuur is aan het einde van zijn levenscyclus en moet de komende jaren vervangen worden. Daarnaast blijft beveiligingsoftware belangrijk omdat het aantal webbedreigingen nog altijd toeneemt en de markt voor bi (business intelligence) en analytische-software blijft groeien, zo voorspelt IDC. De marktonderzoekers zien ook een opkomst van SaaS (software as a service) omdat bedrijven willen besparen op licenties en flexibel willen zijn in de hoeveelheid software die ze afnemen.

Diensten
De dienstensector neemt de komende jaren met 5 procent toe. Vermeulen: "Daarbij is detachering het meest conjunctuurgevoelig. Daar komt bij dat door de gedaalde verkoop van hardware ook het aantal supportdiensten daalt. Vermeulen: "Door de economische verwachtingen onderzoeken veel bedrijven de mogelijkheden voor BPO (business proces outsourcing).

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Linux Foundation wil met OpenGrid netplanning verbeteren

    IT Industry news

    40 miljoen beschikbaar voor wedstrijd energiezuinige ai-chips

    shutterstock_2492545613
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale autonomie: InSpark brengt beide samen

    IT Strategy & Governance

    Vijf regionale labs voor immersieve ervaringen

    Cloud & Infrastructure

    TenneT blijkt koper van datacenter ITB2 in Apeldoorn  

    IT Strategy & Governance

    ABN Amro: ict-sector herstelt zich fors

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs