Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Duitse KPN-dochter: meer omzet uit mobiele reclame

23 juni 2008 - 09:07ActueelCloud & InfrastructuurKPN

De mobiele dochter van KPN in Duitsland verwacht dat telefoontikken op termijn een minderheid van de omzet op zullen leveren. E-Plus kopieert de bedrijfsmodellen die op het web reeds gangbaar zijn: omzet uit reclame en inkomsten delen met partners.

Dat zegt de baas van E-Plus, Thorsten Dirks, in een vraaggesprek met de Financial Times Deutschland. Zijn bedrijf heeft te maken met data-abonnementen tegen een vaste prijs en met beltarieven die amper duurder worden. De grote groei van de omzet zit niet in de bel- en datadiensten, dus Dirks zoekt alternatieven. Zoals velen uit de branche met hem.

Op middellange termijn verwacht de bedrijfsleider dat nog niet de helft van de omzet nog afkomstig zal zijn uit tikken en bits. In een eerder interview gaf hij aan dat dat volgens hem over 5 jaar is.

Volgens Dirks zal zijn bedrijf in toenemende mate omzet genereren uit reclame op mobiele telefoons. Dat kan uit samenwerkingsverbanden of tekstadvertenties tussen zoekresultaten komen, zoals Google, Nokia en Yahoo al proberen. Aangezien Nokia niet eigen is aan dit soort activiteiten, pleegde het een overname, lanceerde een advertentienetwerk en bewerkt de creatieve markt eigenhandig. Yahoo opereert overwegend via partnerschappen, Google handelt vooral autonoom.

Wat nog ontbreekt op de markt volgens de Duitse baas zijn reclame-uitingen en -modellen die speciaal voor het mobiele umfeld zijn ontworpen. Hij legt de bal daarvoor bij reclamebureaus en creatievelingen.

E-Plus is er ook toe bereid zijn klantenbestand toegankelijk te maken voor adverteerders en producenten. Als klanten daar toestemming voor geven, dan wil E-Plus geanonimiseerde profieldata verstrekken. Op basis daarvan kunnen de adverteerders aanbiedingen sturen naar die mobiele bellers. In ruil daarvoor zou de klant gratis belminuten kunnen krijgen. Dit concept ligt overigens ten grondslag aan het bedrijfsmodel van de mobiele operator Blyk, die dit najaar in Nederland verschijnt.

Bron foto: leonardlow (CC)

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Personeelskosten en cloudgebruik drijven ict-kosten gemeenten op

    OpenAI atlas
    Data & AI

    Hello Atlas, bye bye Chrome?

    Cloud & Infrastructuur

    Chipconflict tussen Nederland en China legt VW-fabrieken lam

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    In de cloud zonder geheugen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs