Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Kaspersky Lab detecteert nieuwe wormen die MySpace en Facebook aanvallen

04 augustus 2008 - 09:50ActueelInnovatie & TransformatieKaspersky Lab

Kaspersky Lab, de toonaangevende leverancier van internetbeveiligingsoplossingen voor bedrijven en consumenten, heeft twee nieuwe varianten van wormen gedetecteerd. De wormen, Net-Worm.Win32.Koobface.a. en Net-worm.Win32.Koobface.b, vallen MySpace en Facebook aan, transformeren computers van slachtoffers naar zombiecomputers om botnets te kunnen vormen.

Net-Worm.Win32.Koobface.a verspreidt zich wanneer een gebruiker toegang heeft tot zijn of haar MySpace account. Deze worm plaatst berichtjes op accounts van vrienden. Net-Worm.Win32.Koobface.b, die zich op gebruikers van Facebook richt, creëert spam-berichten en verzendt deze naar de vrienden via de Facebook-site. De berichten hebben teksten als: Paris Hilton Tosses Dwarf On The Street; Examiners Caught Downloading Grades From The Internet; Hello; You must see it!!! LOL. My friend catched you on hidden cam; Is it really celebrity? Funny Moments en vele anderen.

De berichten bevatten links naar youtube.[skip].pl, een nepversie van Youtube. Wanneer de gebruiker op deze link klikt en de video probeert te bekijken, krijgt men een melding dat de laatste versie van Flash Player geïnstalleerd moet worden om deze te kunnen bekijken. In plaats van de laatste versie van Flash Player, wordt er een bestand genaamd codesetup.exe gedownload. Deze netwerkworm verspreidt vervolgens weer dezelfde berichten naar alle vrienden van de gebruiker.

"Helaas vertrouwen veel gebruikers de berichten van vrienden zonder er bij na te denken. Het is dus zeer waarschijnlijk dat een gebruiker op een dergelijke link klikt", aldus Alex, Senior Virus Analist bij Kaspersky Lab. "Begin 2008 voorspelden we een dergelijke tendens waarbij cybercriminelen steeds meer gebruik maken van MySpace, Facebooks en soortgelijke sites. Dit is het bewijs. Ik ben er zeker van dat dit slechts de eerste stap is en dat virusschrijvers zich meer en meer op dergelijke sites zullen richten."

Hoewel de wormen zich nu alleen richten op MySpace en Facebook, waarschuwen de analisten van Kaspersky Lab gebruikers dat de wormen ontworpen zijn om er meer kwaadaardige modules aan toe te voegen. Het is zeer waarschijnlijk dat de computers van slachtoffers niet alleen gebruikt worden voor het verspreiden van links via sociale netwerksites, maar dat de botnets ook gebruikt zullen worden voor andere kwaadaardige doelen.

Kaspersky Internet Security detecteerde de internetdreiging proactief en op 31 juli 2008 werden nieuwe signatures aan de database toegevoegd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Richard Turk
    Innovatie & Transformatie

    Dit weegt de jury mee bij de categorie Customer Experience van de Computable Awards 2025

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    OpinieInnovatie & Transformatie

    20 jaar tech: 10 lessen in leiderschap en groei

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Van edge naar enterprise: hoe Nederland toekomst van ai vormgeeft

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs