Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Bescheiden winst voor ICT-distributeurs

07 augustus 2008 - 14:253 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieKVK

CRN heeft de jaarrekeningen van een aantal grote distributeurs in Nederland onderzocht. De meest recente cijfers zijn van 2006 en verkregen via de website van de Kamer van Koophandel (KvK). Daaruit blijkt dat de meeste distributeurs in 2006 een bescheiden winst haalden.

Ingram Micro uit Nieuwegein (met 236 werknemers) laat over 2006 gezonde cijfers zien. De distributeur haalde in 2006 een netto-omzet van ruim 556,8 miljoen euro. De nettowinst was ruim 6,46 miljoen euro.

Tech Data’s cijfers zijn voor het laatst in 2004 ingediend. De distributeur uit Utrecht zegt in 2006 een omzet van 436,4 miljoen euro te hebben gehaald. De winst was 972.000 euro. De rentabiliteit van het eigen vermogen was 4,61 procent. In verband met een ‘Restructuring Program’ zijn de cijfers van 2005 nog niet beschikbaar. Tech Data haalde in 2004 (met 115 werknemers) een omzet van 356,5 miljoen euro. Het verlies was 2,25 miljoen euro. De rentabiliteit van het nettoresultaat/eigen vermogen was min 0,22 procent. De rentabiliteit van het bedrijfsresultaat was min 0,02 procent. Erwin Berkhuysen, directeur van Tech Data, meldt dat 2007 ‘een goed jaar was’. De netto-omzet was ruim 508,9 miljoen euro en de winst was 4,4 miljoen euro. De rentabiliteit van het eigen vermogen was 17,48 procent.

SCH Services uit Bodegraven, dat onder andere bestaat uit distributeur ETC en reseller SCC, haalde in 2006 (met 442 werknemers) een netto-omzet van ruim 445 miljoen euro. De winst was 829.000 euro. Het nettoresultaat/eigen vermogen was 0,01 procent. In 2005 (met 420 werknemers) haalde SCH Services een omzet van 430 miljoen euro. Het verlies was 1,6 miljoen euro. De rentabiliteit van het nettoresultaat/eigen vermogen was min 0,02 procent. Het is via de Kamer van Koophandel niet te traceren hoeveel distributeur ETC precies omzet. Volgens goedingelichte bronnen in de markt haalde ETC in 2005 een omzet van rond de 330 miljoen euro. De schatting van SCC’s omzet is rond de 100 miljoen euro. Henk Snijders, directeur van ETC, wil niet zeggen hoeveel ETC en SCC precies omzetten.

Copaco uit Eindhoven haalde in 2006 (met 215 werknemers) een netto-omzet van ruim 380 miljoen euro. De nettowinst was 169.880 euro. De rentabiliteit van het nettoresultaat/eigen vermogen was min 0,29 procent.

Actebis uit Nieuwegein haalde in 2006 (met 65 werknemers) een netto-omzet van ruim 95 miljoen euro. Het verlies was in dat jaar 1,23 miljoen euro. De rentabiliteit van het nettoresultaat/eigen vermogen was 1,85 procent. De brutowinstmarge was min 0,01 procent.

McDOS uit Nijmegen haalde in 2006 (met 106 werknemers) een netto-omzet van ruim 215 miljoen euro. De nettowinst was 657.006 euro. De rentabiliteit van het nettoresultaat/eigen vermogen was 0,11 procent. De brutowinstmarge was 0,01 procent.

De omzet van Quote Components (met 73 werknemers) uit Oldenzaal is op de rekening van 2006 is niet te traceren, maar de nettowinst wel. Die was 1,64 miljoen euro. De rentabiliteit van het nettoresultaat/eigen vermogen is 0,99 procent.

Avnet IT (het oude Acal) haalde in 2006 een omzet van ruim 48,7 miljoen euro. De winst was 277.000 euro. Het nettoresultaat/eigen vermogen was 0,03 procent. Dat is wel iets anders dan in 2005, toen er een omzet werd gehaald van ruim 62 miljoen euro en een verlies van 1,13 miljoen euro. Het nettoresultaat/eigen vermogen was toen min 0,08 procent.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    Cloud & Infrastructuur

    Vodafone dringt tijdens MWC26 aan op meer samenwerking in de ruimte

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs