Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Resellers en SaaS; een no-brainer

08 augustus 2008 - 12:433 minuten leestijdChannelSoftware & DevelopmentBackupAgent
Redactie Computable
Redactie Computable

Als je het sec bekijkt, lijkt Software-as-a-Service (SaaS) een no-brainer. Dit model combineert tenslotte eenvoud met maandelijkse vaste lage kosten en geen begininvesteringen. Er is echter een belangrijke psychologische factor die meespeelt in de acceptatie van SaaS. En dat is nou net de factor waar veel partijen nog niet mee om weten te gaan.

Een eenmalige online aankoop is een kleine moeite. Neem nu het online aanschaffen van een cd of een boek. Psychologisch gezien hebben mensen hier steeds minder moeite mee. Een eenmalige online transactie is zo gebeurd en de zakelijke relatie met de aanbieder duurt net zolang totdat de transactie voltooid is. Bij een online dienst gaat de koper echter een langdurige relatie aan met de leverancier. Bovendien geldt hiervoor een financiële verplichting, die niet eenmalig is maar maandelijks terugkerend. Gebruikers zijn hierdoor voorzichtiger in het afnemen van SaaS-diensten, met name als de aanbieder een onbekende partij is, die via het internet is gevonden.

Resellers kunnen een zeer belangrijke rol spelen in het wegnemen van deze drempel. SaaS-leveranciers, hostingpartijen en grote serviceproviders kunnen SaaS-diensten goed inregelen. Denk hierbij aan een (redundante) infrastructuur, geautomatiseerde provisioning en billing en niet te vergeten degelijke SLA’s. Om al deze investeringen terug te verdienen, moeten deze partijen grote volumes draaien. Resellers en kleine IT-dienstverleners hebben niet de luxe om deze investeringen te doen. Toch vragen ook hun klanten om SaaS-diensten die zonder begininvestering en tegen vaste maandelijkse kosten zijn af te nemen,

Daar staat tegenover dat juist resellers diepgaande kennis hebben van de klantsystemen en de nodige service kunnen leveren bij installatie en onderhoud. Nog veel belangrijker is dat een reseller een vertrouwensrelatie heeft met de klant. Een klant is dan ook sneller geneigd een dienst af te nemen bij deze reseller, dan bij een ‘onbekende internetaanbieder’. Juist daarom vormt de reseller en een SaaS-aanbieder een gouden duo. De SaaS-leverancier maakt zijn volumes en zijn infrastructuur rendeert. De reseller realiseert aantrekkelijke marges, heeft maandelijks terugkerende inkomsten én bouwt een nauwere klantrelatie op (door het leveren van een maandelijkse dienst). De klant op zijn beurt hoeft niet te investeren en neemt toch een dienst af van een betrouwbare partij.

Ik ben ervan overtuigd dat dit één van de constructies is om SaaS succesvol te maken. Bij BackupAgent hanteren we dit model al enkele jaren, en met succes. Onze software is al vanaf dag één multi-tenant, waardoor meerdere resellers onder eigen naam en label gebruik kunnen maken van hetzelfde platform. Dat deze aanpak werkt, blijkt uit het feit dat er al veel succesvolle BaaS-leveranciers zijn (Backup-as-a-Service).

Bovenstaande lijkt simpeler dan het is. SaaS-leveranciers moeten met hun business kunnen aansluiten op die van resellers. Dit vergt een duidelijke en aantrekkelijke margestructuur, een actieve reseller-acquisitie en niet te vergeten een multi-tenant infrastructuur. Resellers op hun beurt moeten in staat zijn om de dienst te verkopen en de juiste argumenten aan te dragen bij de eindgebruiker. Het blijft immers een ‘virtueel stuk software’, dat niet tastbaar is. Als hier echter goed over is nagedacht en de propositie klopt, is SaaS inderdaad een no-brainer.

Roland Sars
Director Marketing & New Business Development bij BackupAgent BV

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software & Development

    Kort: Achmea schudt SAP-compliance op, Plat4mation koopt Deense Adeno (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Flagshipstore Amac op Zuidas, partnerschap Fujitsu en Anthropic (en meer)

    Software & Development

    Rabobank ruilt in 2028 Siebel in voor Salesforce en Informatica

    Overheid

    Vervanging verkiezingssoftware op goede spoor

    Software & Development

    Hoe betrouwbaar is onze software?

    Overheid

    Kort: Opensource-sector trekt aan de EU-bel, recordjaar voor Lenovo (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs