Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Amsterdam domineert Technology Fast 50

28 augustus 2008 - 12:27ActueelCloud & InfrastructuurDeloitte

Deloitte heeft de namen van de Technology Fast 50 bekend gemaakt. Van de 50 genomineerden komt bijna de helft uit de provincie Noord-Holland. Vooral bedrijven uit Amsterdam stuwen dit aantal op. In totaal zijn er 13 technologiebedrijven uit de hoofdstad genomineerd.

Onder de Amsterdamse bedrijven bevinden zich onder meer Albumprinter, Mirabeau en M4N.

Van de andere provincies dragen ook Zuid-Holland, Utrecht en Overijssel hun steentje bij met elk 5 genomineerden. Enschede, een stad waar de Universiteit een flinke stempel op de technologische ontwikkelingen drukt, levert 4 namen voor de lijst met snelgroeiende technologiebedrijven.

Eén van de bedrijven uit Enschede is Xsens Technologies, onder meer bekend van het Moven-pak waarmee menselijke bewegingen worden vastgelegd, voor gebruik bij films in Hollywood en in games.

Speciale award

De ranking op basis van omzetgroei wordt bekend gemaakt tijdens de Award Ceremony op 9 oktober Zaandam. De top 10 wordt eerder bekend gemaakt op 1 september. Elk jaar wordt er een speciale Award uitgereikt aan het bedrijf, dat het meeste aantal jaren in de Fast 50 ranking voorkomt: de Sustainable Grower.

De bedrijven op de lijst moeten voldoen aan een aantal criteria. Uiteindelijk worden de technologiebedrijven onderling vergeleken op basis van percentuele omzetgroei in de voorgaande vijf jaren. Jongere organisaties dingen mee in de categorie Rising Star.

Zakelijke exposure

Eén van de genomineerden is Greetz. De directeur van dat bedrijf, Johan van Vulpen, verwacht op z’n minst in de top 10 te eindigen met een percentuele omzet groei die in de duizenden loopt: "Het is een bevestiging van de ontwikkeling die we doormaken en het zorgt voor zakelijke exposure. Voor de zakelijke relaties en investeerders is het leuk, maar voor de consument zal het niet interessant zijn."

Het is de eerste keer dat Greetz meedoet. "We horen er zo langzamerhand ook wel in thuis", aldus Van Vulpen. Eerder dong het bedrijf wel mee naar een prijs in de categorie Rising Star.

Omzetgroei

De winnaar van vorig jaar, ISM, die een omzetgroei wist te behalen van 3542 procent in 5 jaar, ontbreekt dit jaar op de lijst. Ook de nummer 2 van 2007, Hotels.nl, keert niet meer terug. TTY Internet Solutions, die vorig jaar de derde plek wist te bemachtigen, heeft dit jaar wel weer een plek op de lijst van genomineerden weten te veroveren.

Op de lijst komen 4 bedrijven uit Noord-Brabant voor. Ook Gelderland (3), Groningen (2) en Limburg (1) zijn present.

Bron foto: waffler (CC)

Meer over

Enterprise Architecture

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Techwereld vrij positief over Europese pakket voor digitale soevereiniteit

    Data & AI

    Van ventilator naar vloeistof

    Cloud & Infrastructuur

    Deel datacenter NorthC in Almere weer aangesloten op netspanning

    Cloud & Infrastructuur

    Vier oorzaken van iot-storingen en hoe je de risico’s kunt beperken

    Data & AI

    AWS en Snowflake verdiepen partnerschap met 6 miljard dollar

    EDIC EU digitaal
    Overheid

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs