Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Het einde van een ‘great success’

23 september 2008 - 14:16ChannelSoftware & DevelopmentExactMicrosoft
Redactie Computable
Redactie Computable

Microsoft heeft in alle stilte een einde gemaakt aan de erp-businessapplicatie Microsoft Dynamics Entrepreneur. Deze software, gericht op het kleine mkb, werd tijdens de Microsoft Partner Conference 2007 in Denver met veel tamtam gelanceerd en onder luid gejuich van de veelal trouwe en blije Microsoft partners ontvangen. Wat wordt Microsoft’s alternatief?

Navision-veteraan Cees Poortman richtte voor de verkoop van Dynamics Entrepreneur een aparte distributeur op met de naam Xdis. In het najaar van 2007 volgde een lancering voor de Nederlandse markt in het bijzijn van Poortman en Arjan Oude Kotte van Microsoft. Tientallen Nederlandse resellers verkochten sindsdien de nieuwe oplossing, aldus Poortman. Een ‘Great Succes’ dus, als ik staatsjournalist en komiek Borat uit Kazakstan mag citeren. Maar in alle stilte besloot Microsoft deze zomer niet verder te gaan met Dynamics Entrepeneur. Op 1 september 2009 wordt officieel afscheid van de mkb-applicatie genomen.

Nu is de vraag waarom Microsoft zo snel een einde maakt aan Dynamics Entrepeneur. Er is veel geld en tijd in Dynamics Entrepreneur geïnvesteerd. Microsoft geeft geen antwoord. De antwoorden geven sommige Computable lezers wel. Zo meldt Frits Rietmolen: "Microsoft heeft genoeg kapitaal om iets tot een succes te maken. Met weet echter ook dat SAP dit al twee keer geprobeerd heeft en ook hun nieuwe mkb-product faalt. Met deze keuze van Microsoft kun je concluderen dat ze bezig zijn met een overname van een bestaande grote speler in het mkb. Geld is geen issue voor de grootmacht. De vraag is nu dus: Welke grote softwareleverancier in het mkb staat qua groei een beetje stil en heeft er wel oren naar om overgenomen te worden? Ik kan maar ééen partij bedenken en dat is Exact. Die club heeft goede software voor het mkb en heeft begin dit jaar mislukte overnamegesprekken gevoerd."

Feit is dat Exact te koop stond en bijna werd overgenomen door een investeringsmaatschappij. Die grap kostte Exact zes ton aan euro’s. Daarnaast zeggen resellers, zoals nobel, dat de erp-markt een vechtmarkt is. Exact-resellers moeten in deze markt een tandje erbij doen. Met een grotere leverancier of investeringsmaatschappij die wereldwijd opereert, krijgen ze misschien meer steun in de rug…..

Witold Kepinski, chef-redacteur CRN & Computable

Meer over

Microsoft Dynamics

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Hallucineren, BAM in Droneview (en meer)

    Software & Development

    Microsoft voert valutacorrectie uit

    datacenter arbeidsmarkt jobs
    Data & AI

    Kort: 150-megawatt-datacenter in Lelystad, Nederlandse ict-sector verwacht groei (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Microsoft jaagt prijzen M365-abonnementen tot 33 procent omhoog

    deal ceo
    Software & Development

    Ahold Delhaize Pensioen kiest voor AZL

    Software & Development

    Developer relations beweegt zich op snijvlak van business en tech

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs