Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nieuwe Microsoft Dynamics AX en NAV 2009

30 september 2008 - 11:51ActueelSoftware & DevelopmentMicrosoft

Microsoft heeft de nieuwste generatie erp-oplossingen gelanceerd: Microsoft Dynamics AX 2009 en Microsoft Dynamics NAV 2009. Het bedrijf zoekt zoekt nog business partners voor bepaalde branches.

Tim Wolff, manager marketing & strategy team Microsoft Business Solutions zegt deze nieuwe generatie software nu volledig ‘rolgebaseerd’ is. Dat wil zeggen dat de informatiepresentatie geheel is afgestemd op de rol en de behoefte van de individuele gebruiker. Met alle soorten werknemers is rekening gehouden, zoals logistieke medewerkers als mensen die werken bij de administratie. Op basis hiervan geven Dynamics AX 2009 en Dynamics NAV 2009 eenvoudig toegang tot informatie en bedrijfsprocessen via een PC, via het internet of mobiel.

Uit een onderzoek van Microsoft blijkt gebruiksgemak nog steeds het belangrijkste selectiecriterium voor erp-software te zijn. Ook maakt bijna de helft van de medewerkers met een erp-licentie geen gebruik van de software. Aan het criterium gebruiksgemak komen Dynamics AX 2009 en Dynamics NAV 2009 ruimschoots tegemoet, aldus Microsoft.

De softwareleverancier heeft onderzoek uitgevoerd om eeen methode te ontwikkelen dat werknemers graag met Dynamics aan de slag gaan. Arne de Booij, senior user eXperience Lead bij Microsoft, heeft in samenwerking met de University of Copenhagen een onderzoek gedaan naar het visuele ontwerp van applicaties. Doel is te komen tot software die niet alleen gebruiksvriendelijk is, maar die mensen ook graag gebruiken.

De nieuwe  NAV wordt geïmplementeerd bij Troostwijk Groep en gaat half november live. Deze is geïmplementeerd door GAC Business Solutions. Troostwijk heeft als een van de eerste bedrijven in Nederland gekozen voor deze nieuwe generatie ERP-oplossingen van Microsoft en wordt daarbij ondersteund door Microsofts ‘Early Adopter’-programma. Peter Willemse, sales manager bij GAC Business Solutions, zegt dat voor de implementatie van de nieuwe Dynamics AX goed gekeken is wie allemaal in het proces is betrokken, zodat de software goed is afgestemd op de verschillende type gebruikers.

Wolff zegt dat er nog nieuwe partners worden gezocht, onder andere voor overheidsinstellingen en de procesindustrie. Op 10 november is een informatiebijeenkomst voor nieuwe partners in het kantoor van Microsoft op Schiphol. De tweede zal op 3 december gehouden worden.

Meer over

Microsoft Dynamics

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Personeelskosten en cloudgebruik drijven ict-kosten gemeenten op

    Software & Development

    Niet-functionerend datawarehouse nekte Carpetright

    Software & Development

    Erik Damgaard haalt investeerder Bregal binnen bij Uniconta

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Drie keer vallen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Martinitoren Groningen ai-fabriek
    Data & AI

    200 miljoen voor ai-fabriek in Groningen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs