Microsoft wil startende ondernemers helpen bij het opzetten van hun bedrijf. Het zet daartoe het programma BizSpark op dat beginnende bedrijven gratis toegang geeft tot onder andere de serversoftware en ontwikkeltools van de leverancier.
Microsoft geeft gratis software weg aan startende ondernemers. Dat doet de softwaregigant via zijn programma BizSpark. Bedrijven die hieraan mee willen doen, moeten jonger dan drie jaar zijn en mogen een maximale jaaromzet hebben van een miljoen dollar. Het moeten bedrijven zijn die een softwareproduct maken of een softwaregerelateerde dienst aanbieden.
Nederlandse ondernemingen kunnen vanaf eind november deelnemen aan het programma. Microsoft zal dan ook meer bekend maken over de Nederlandse voorwaarden en bedrijven die hier aan het programma meedoen, aldus een woordvoerder.
Als je Linux gebruikt of een andere open source systeem heb je alles als startende en inmiddels bestaande ondernemer gratis!