Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Valse Kvk facturen komen uit bekende hoek

09 december 2008 - 10:123 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur

De initiatiefnemers achter KvKHandelsregister.nl, dat afgelopen week maar liefst 1,4 miljoen spookfacturen verstuurde, zijn bekend. Hun namen doken al veelvuldig op bij andere oplichtingszaken zoals die rond Roma B.V.

De Kamer van Koophandel waarschuwt sinds gisteren voor de omloop van valse facturen, die sterk lijken op de factuur die ondernemers jaarlijks van de Kamer van Koophandel ontvangen. Zo staat op de valse facturen (voorbeeld) dat de bijdrage is voor vermelding op KvKHandelsregister.nl. Ook staat op de factuur en op de website een logo dat lijkt op dat van de Kamer van Koophandel. Onderaan staat vermeld dat het niet om een factuur gaat, maar om een aanbod. Wie betaalt, zit juridisch aan het aanbod vast.

Volgens de KvK is de mailing aan zeker 1,4 miljoen bedrijven verstuurd. "Dat is gigantisch," zegt Fleur van Eck, directeur van het Steunpunt Acquisitiefraude.

Er blijken kort geleden twee bedrijven voor dit doel te zijn opgericht: Kantoor voor Klantenservice (KvK), gevestigd aan de Warnaarslaan 33 in Den Haag, en een Belgische vennootschap met dezelfde naam. De rekening voor de facturen staan op naam van dit laatste bedrijf.

Warnaarslaan 33 is ook het adres van het webdesignbureau Enliven (eigenaar Jeroen L.) dat de website host en mogelijk ook de webpagina heeft ontworpen. De WHOIS gegevens van het domein zijn vorige week nog aangepast. Daar wordt als domeinhouder de niet bestaande KVK BENELUX CORPORATION in Londen genoemd. Ook is een 0900 nummer geactiveerd via MTTM in Nieuwegein. Dat bona fide bedrijf is maandag door Emerce op de hoogte gebracht.

Een adresvermelding op de site – Muzenstraat 89 in Den Haag – wijst al snel in de richting van de werkelijke initiatiefnemers. Dat adres kwam toevallig al eens voor op een fax van Trade Publicity Holland, die samen met Roma BV misleidende websites als Geneeskundigegids.nl en de Gemeenteregister.nl exploiteerde. De KvK en Steunpunt Acquisitiefraude bevestigen dat het om dezelfde personen gaat. Dit blijkt ook uit de KvK-gegevens. De huidige bestuurder is de in 1967 geboren Simon B. uit Veendam.

Roma BV werd er al eerder van beticht rekeningen te versturen voor nooit geplaatste advertenties of voor het plaatsen van advertenties op websites die nauwelijks attentiewaarde hebben. De Groninger advocaat Rieks Reuvers, die al jaren gedupeerden bijstaat in civiele procedures, heeft eerder dit jaar al eens een klacht ingediend bij de Raad van Discipline over twee collega’s van Tiebout Advocaten die zich als ‘loopjongens’ zouden laten inhuren door deze bedrijven. 

De Kamer van Koophandel heeft aangifte gedaan. De eigen facturen van de KvK voor het nieuwe jaar zijn namelijk nog niet verstuurd en veel ondernemers denken wellicht dat het om de jaarlijkse factuur gaat. De Kamer van Koophandel adviseert ondernemers facturen nauwgezet te controleren. 

 

 

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    DNB stapt in ‘Lidl-cloud’

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs