Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

NetApp wil data inkrimpen

03 februari 2009 - 09:543 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurNetApp

NetApp wil samen met zijn partners bedrijven helpen de grote hoeveelheden gegevens in datacenters te verminderen. Dat moet volgens de leverancier gebeuren door virtualisatie en door afscheid te nemen van tapeopslag. Ook wil NetApp de opslaginfrastructuur efficiënter laten werken, bijvoorbeeld met technologieën zoals thin provisioning.

NetApp, leverancier van opslag- en informatieoplossingen, zegt in te spelen op kostenreducties die bedrijven stellen. Dan Warmenhoven, ceo van het Calfornische NetApp, vertelt: "De meeste directies van bedrijven voeren op dit moment kostenreducties door, ook bij it-afdelingen en datacenters. Ze willen kosten besparen door de hoeveelheid data te verminderen, maar wel hetzelfde niveau van dienstverlening behouden. NetApp speelt daarop in met virtualisatie en het reduceren van tapeopslag. Ook leveren we oplossingen waardoor de infrastructuur efficiënter werkt, bijvoorbeeld door deduplicatie. Daarmee wordt de hoeveelheid opgeslagen data verkleind."
Volgens Warmenhoven levert servervirtualisatie kostenbesparingen op, maar passen nog niet alle bedrijven deze technologie toe. "Veel bedrijven hebben proefprojecten lopen, maar maken nog niet volop gebruik van de voordelen die servervirtualisatie biedt, zoals energiebesparing. Zo heeft British Telecom zijn datacenters geconsolideerd met servervirtualisatie van NetApp. Hierbij werd het aantal Windows gebaseerde Intel-servers gereduceerd van 3100 naar 134." Een andere mogelijkheid om kosten te besparen is desktopvirtualisatie, aldus Warmenhoven.

Snapshot
Volgens de ceo van Netapp is back-up en herstel op disk goedkoper en beter dan op tape. "Door de komst van ata-disks kun je recovery nu online uitvoeren. Met Snapshots kun je tape vervangen. Daarmee maak je beelden van een gespecificeerd bestandssysteem en behandel je die als bestand." Met deze technologie kan een gebruiker op elk gewenst moment van de dag een virtuele kopie van een gehele dataset maken in slechts een fractie van een seconde. Dit gebeurt zonder prestatieverlies of verstoring van applicaties en met minimale disk overhead.
De opslaginfrastructuur kan volgens Warmenhoven ook efficiënter ."We positioneren ons daar sterk in met onze technologische oplossingen, zoals thin provisioning. Klanten realiseren met deze technologie ruimtebesparingen van meer dan 70 procent in hun virtuele infrastructuur. Onze partners pakken dit op. Zo beheert T-Systems met zijn datacenter de infrastructuur van Shell, met oplossingen van NetApp en applicaties van SAP en Oracle." Dit is een multi-sourcing hosting- en opslagcontract dat bijna 1 miljard euro waard is. Hierbij worden 7400 application servers beheerd.

Saas en cloud
Warmenhoven zegt niet warm te lopen voor nieuwe trends als cloud computing en SaaS. "Cloud computing beschouw ik als een nieuw label op iets wat allang bestaat. Het is het uitbesteden van applicaties en infrastructuur buiten je eigen datacenter. Dat gebeurt al jaren. Kijk maar naar het contract tussen Shell en T-Systems."
Hij beschouwt SaaS (storage as a service) nog niet als ‘een big business’, maar sluit ook niet uit dat het een groeimarkt wordt. "We hebben zoiets al in 1997 geprobeerd. Veel bedrijven willen liefst hun data binnen hun eigen bedrijf houden, maar je kunt data en storage niet van elkaar scheiden. We kijken wel samen met onze business partners naar SaaS. Zo is Fujitsu Siemens van plan in Duitsland met NetApp storage as a service te gaan leveren."

Meer over

BesturingssystemenStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    geld
    Software & Development

    Investeerder Main haalt recordbedrag op: 5,25 miljard voor ai-enterprise software

    Cloud & Infrastructuur

    Nextcloud Summit bewijst dat migratie naar soevereine cloud volop plaatsvindt

    Data & AI

    Kort: Ai-cloud­spe­lers dagen hy­pers­ca­lers uit, Nearfield haalt re­cord­be­drag op (en meer)

    Security & Awareness

    Kort: Hack beïnvloedt omzet binnen 24 uur, Oranje-kijkers massaal online (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Simac wil met Nederlands cloud- en ai-platform weg omhoog inslaan

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs