Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

PandaLabs ziet toename spyware in eerst kwartaal

09 april 2009 - 09:30ActueelSecurity & Risk
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

PandaLabs heeft in het eerste kwartaal een drastische toename gezien van het aantal spyware-gevallen. In het vierde kwartaal van 2008 maakten ze een kleine 2,5 procent uit van het totale aantal malware-gevallen en nu ruim 13 procent.

"De spyware is waarschijnlijk bedoeld om detectielaboratoria te overspoelen met werk en daardoor meer computergebruikers te infecteren", zegt Luis Corrons, technisch directeur van PandaLabs.

In sommige gevallen slaagden cybercriminelen in hun opzet, zoals bij de Virtumonde-spyware. Deze vorm van malware combineert aspecten van adware en spyware, door in te spelen op het surfgedrag van computergebruikers. Belangrijkste gevolgen zijn gemanipuleerde zoekresultaten, banners en pop-ups. Ondanks de opmerkelijke groei van spyware, blijken nieuwe en bestaande Trojans (ruim 31 procent) en adware (21 procent) de belangrijkste veroorzakers van infecties in het eerste kwartaal van 2009.

De Conficker-worm is, ondanks dat hij eind 2008 al opdook, de kwaadaardige code die beveiligingsbedrijven het meest heeft beziggehouden gedurende de eerste drie maanden van dit jaar. Het grote aantal infecties dat is veroorzaakt in december 2008 en januari 2009 is hiervan de oorzaak. De vrees voor een opleving van Conficker op 1 april, in de vorm van nieuwe versies of infecties, is tot nog toe ongegrond gebleken.

Corrons: "Het is nog steeds mogelijk dat URL’s die op 1 april zijn gemaakt door Conficker worden geactiveerd. Computers die zijn beveiligd tegen Conficker lopen geen gevaar, maar er zijn nog steeds veel computers die niet goed beveiligd zijn."

Het kwartaalrapport van PandaLabs bevat ook informatie over andere relevante beveiligingsonderwerpen. Voorbeelden zijn de Waledac-worm die rond Valentijnsdag de kop opstak en malware die sociale netwerken gebruikt om computers te infecteren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Risk

    Nieuwe Cy­ber­be­vei­li­gings­wet van kracht. Dit moet je weten…

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    Security & Risk

    Gecompromitteerde identiteiten zijn nieuwe hoofdingang voor ransomware

    Digitale werkplek

    Kort: Rijk neemt Eset in de arm, actie Extinction Rebellion tegen datacenter Microsoft (en meer)

    Security & Risk

    De ‘breach gap’ als structureel securityprobleem

    Security & Risk

    Oorlog begint niet met een schot, maar met een storing

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs