Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

Netwerken onder bedreiging door de recessie, waarschuwt Clavister

10 juni 2009 - 09:21ActueelSecurity & RiskClavister
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Bezuinigingen op IT-uitgaven en ontslagen zorgen er voor dat netwerken meer dan voorheen blootgesteld worden aan interne en externe bedreigingen, waarschuwt IP-security en Unified Threat Management (UTM) specialist Clavister.

Door de huidige wereldwijde economische situatie worden veel organisaties gedwongen om hun IT-budgetten strategisch tegen het licht te houden. Investeren in beveiliging wordt dan mogelijk niet gezien als een prioriteit, ondanks dat een recessie onherroepelijk kan leiden tot een toename van kwaadaardige aanvallen.
Deze mening wordt gedeeld door een groot aantal IT-analisten. Zij voorspellen dat veel organisaties veel minder spenderen aan hun netwerkbeveiliging gedurende de rest van 2009 en in 2010, maar dat ze waarschijnlijk later spijt krijgen van deze bezuinigingen.
"In een tijd dat bedrijven en organisaties naar alle mogelijkheden kijken om te snoeien in hun kosten, is het meer dan ooit belangrijk te investeren in de beveiliging van het netwerk en dat beveiliging wordt gezien als een bedrijfskritisch bedrijfsonderdeel," aldus Peter Johansson, de CEO van Clavister.
Hij gaat verder: "Als de verdediging verzwakt, zetten organisaties de deur open voor interne of externe aanvallen. Het is helemaal verontrustend dat de grootste bedreiging vaak van binnenuit de eigen organisatie komt, zoals ontslagen medewerkers die bedrijfsdata ontvreemden, malware verspreiden of doelbewust het netwerk openzetten voor aanvallen. Ook is er een toename te verwachten van bedrijfsspionage, identiteitsdiefstal en fraude met creditcardinformatie."
"Natuurlijk, nu de budgetten voor IT-beveiliging ter discussie staan, moeten IT managers hun beveiligingsstrategie extra onder de loep nemen en kijken of er geen mogelijkheden zijn om een efficiëntieslag te maken. Het is altijd goed om regelmatig de beveiligingsprotocollen te evalueren, maar het is daarbij wel essentieel dat de beveiliging van de IT infrastructuur wordt gezien als een onlosmakelijk deel van het operationele budget.
Uiteindelijk moet de belangrijkste vraag voor alle organisaties zijn: kunnen we het ons veroorloven ons netwerk niet te beveiligen?" concludeert Johansson.
Clavister werkt met tienduizenden organisaties om hen te beschermen tegen de bedrijfmatige en financiële gevolgen van beveiligingslekken in hun netwerk. Het bedrijf levert complete IT-beveiligingsoplossingen die kunnen worden geconfigureerd en afgestemd op het beveiligingsniveau dat de organisatie nodig heeft.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Omdenken over security

    IT Strategy & Governance

    Publiek-privaat manifest om ai-cyberdreiging te beteugelen

    Security & Risk

    Kort: Alarm over ai-gedreven cyberaanvallen, robothond legt marathon af op één batterij (en meer)

    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: waarom ketenverantwoordelijkheid straks niet meer vrijblijvend is

    IT Strategy & Governance

    Tweede Kamer dringt aan op verbod camerabrillen na waarschuwing AP

    IT Strategy & Governance

    ‘Ontsnappende ai-agents? Dat is ook heel veel marketing’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs