Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

EnterpriseDB start verkoopoffensief PostgreSQL

24 juni 2009 - 13:24ActueelData & AIDupaco DistributionEnterpriseDB

EnterpriseDB, leverancier van het open source object-rational databasesysteem PostgreSQL, is gestart met de verkoop van zijn software in Nederland. Het bedrijf lanceert voor ict-dienstverleners een channelprogramma. PostgreSQL wordt gepositioneerd als alternatief voor Oracle Database en is verkrijgbaar bij distributeur Dupaco.

PostgreSQL richt zich met name op resellers, systeem integratoren en service providers die veel Oracle database klanten hebben. Volgens Sean Doherty, vice president business development van Enterprise DB, kan PostgreSQL bepaalde delen van Oracle-omgevingen vervangen, zoals niet-kritische applicaties. De kosten liggen soms wel 80 tot 90 procent lager. Doherty: "Sommige bedrijven gebruiken 10 tot 15 procent van Oracle databases niet terwijl ze daarvoor wel moeten betalen. ProgreSQL is dan een goed alternatief. De migratie is eenvoudig en er is weinig re-writing nodig."

Volgens Doherty zoeken veel klanten en resellers naar goedkopere alternatieven voor Oracle. "Resellers kunnen met ons product onder meer verdienen aan services, consulting en jaarlijkse subscriptions. We richten ons op open source resellers, Oracle partners, systeem integratoren en fulfillment partners. We helpen hen onder meer met marketingondersteuning."

PostgreSQL werkt op alle belangrijke platformen, zoals Red Hat, Novell, Windows, Unix en Solaris. Het integreert met closed en open source, aldus Erik Monninkhof, directeur van Dupaco. "Potentiële Klanten waaraan PostgresSQL kan worden verkocht zijn overheden die te maken hebben met Europese wetgeving rond aanbestedingen, gezondheidzorg en educatie."

Over PostgreSQL
PostgreSQL is een open source object-relational database systeem dat al vijftien jaar bestaat. Postresql heeft zijn roots aan de University van California (Berkeley), waar in opdracht van onder meer het Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) een database werd ontwikkeld.

De software biedt onder meer functionaliteit voor databaserollen die het beheer van grote aantallen gebruikers met complexe overlappende rechten moeten vereenvoudigen, two-phase commit voor een beter gebruik in wan-applicaties en heterogene databasecentrales en i/o-parameters die de ondersteuning van complexe logica voor J2EE en .NET toepassingen verbeteren.

PostgreSQL is volledig ACID compatible, heeft support voor foreign keys, joins, views, triggers, en opgeslagen procedures (in meerdere talen) en bevat de meeste SQL92 en SQL99 data types, inclusief INTEGER, NUMERIC, BOOLEAN, CHAR, VARCHAR, DATE, INTERVAL, and TIMESTAMP.

Een van de vier investeerders in EnterpriseDB is IBM. Big blue kiest hiervoor vanwege de mogelijkheid om te blijven participeren in de open source omgeving en communicty.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Claude
    Data & AI

    Met code als motor: de onstuitbare opmars van Anthropic

    Data & AI

    IO integreert Mistral in eigen Bonzai-platform

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Techwereld vrij positief over Europese pakket voor digitale soevereiniteit

    Data & AI

    Van ventilator naar vloeistof

    Financiële dienstverlening

    ING en Worldline voeren eerste Europese agentic betaling in productie uit

    Overheid

    Defensie zoekt alternatief voor Palantir-software

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs