Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Samenwerking SB Groep en BIT

10 augustus 2009 - 13:40ActueelInnovatie & TransformatieBIT
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

SB Groep en BIT starten het project Zonnige Tijden in de Nederlandse IT-Valley. In deze samenwerking wordt de thin-client technologie van Sun Microsystems aangeboden aan mkb-bedrijven in Midden Nederland die daarmee profiteren van de nieuwste IT-hardware, infrastructuur, hosting en managed services zonder torenhoge investeringen.

Op deze manier is een moderne en veilige werkplek voor elke organisatie realiseerbaar. Door de samenwerking kan een bedrijf zijn complete werkplekinrichting zowel voor thuiswerkplekken als bedrijfswerkplekken uitbesteden aan de SB Groep. De inrichting van werkplekken wordt verricht met Sun-apparatuur. Deze apparatuur is verbonden via een veilige internetverbinding met het hypermoderne en streng beveiligde datacenter van BIT. Het beheer en de monitoring van data en systeemprestaties worden 24 uur per dag verricht door de SB Groep. Door proactief in plaats van reactief te werken ontstaan veel minder problemen. Vanuit het SB Groep managed service centrum worden eventuele onregelmatigheden eerder gesignaleerd door de beheerder dan door de gebruiker.

Werken vanuit een veilig datacenter
Medewerkers zijn niet meer verbonden met een server via een werkstation, maar zijn via een Sun Ray rechtstreeks aangesloten op de eigen beveiligde omgeving in het datacenter van BIT. De Sun Ray is een ultra thin-client, een verbindingskastje zonder processor, harde schijf of koeling. De werkplek is daardoor volledig stil, bijzonder robuust en milieuvriendelijk. De Sun Ray heeft daarnaast geen software en harddisk, en kan geen virussen bevatten, zodat het apparaat 100 procent veilig is.

Alexander ter Meulen, Sales manager bij SB Groep: "Werknemers loggen in met een smartcard die ze in de Sun Ray steken. Daarna is iedere applicatie beschikbaar. Gebruikers zijn niet meer overgeleverd aan mogelijke problemen van traditionele werkplekken. Alle gevoelige onderdelen zoals data en applicaties staan in het BIT datacenter. Dat maakt onderhoud makkelijker en zorgt voor de hoogst mogelijke beveiliging. Elke toetsaanslag wordt via een beveiligde internetverbinding verzonden en de signalen voor het beeldscherm komen ogenblikkelijk terug, zodat de gebruiker geen enkele last van vertraging heeft. Door de samenwerking met Sun en BIT verwachten we een nog groter deel van de zakelijke markt in de regio goed te kunnen bedienen"

"Steeds meer bedrijven weten elkaar te vinden in de Nederlandse IT-Valley. Door gezamenlijk onze diensten en producten aan te bieden realiseren we voor elke onderneming een kostenbesparing per werkplek van vijftig tot vijfenzeventig procent", aldus Alex Bik, Technisch directeur bij BIT.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Geen openbare postbezorging meer in Denemarken, nieuwe directeur Sogeti Nederland (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Browsers in iot-apparaten jaren achter met updates

    Carrière

    Lou Gerstner, redder van IBM, overleden

    Cybersec Bert Hubert Sander Hulsman
    Innovatie & Transformatie

    Bert Hubert: Stimulering doorbraaktechnologie moet echt nationaal

    Cloud & Infrastructuur

    Computable Kerstpuzzel 2025 ‘Van A tot Z’

    Innovatie & Transformatie

    ASML voert Computable 100 aan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs