Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ctac gaat crisis te lijf met efficiëntieslag

27 augustus 2009 - 14:15ActueelInnovatie & TransformatieCtac
Diederik Toet
Diederik Toet

SAP-dienstverlener Ctac neemt zijn organisatie onder de loep in een poging deze efficiënter te maken. Processen worden verbeterd en kosten kunnen omlaag, vertelt financieel directeur Jan-Willem Wienbelt naar aanleiding van de magere halfjaarcijfers. De eerste zes maanden van 2009 nam de nettowinst met 89 procent af bij een omzet die slechts steeg door pas aangekochte bedrijven.

'We zijn in de afgelopen vijf jaar gegroeid van honderd naar vijfhonderd medewerkers. Je kunt je voorstellen dat sommige processen dan wel beter kunnen', licht hij toe. 'We proberen bijvoorbeeld de inzetbaarheid van onze werknemers te vergroten, door het kennispeil te verhogen. Ook passen we de organisatie zo aan dat we personeel flexibeler kunnen inzetten naar aanleiding van veranderende vraag uit de markt.'

Wienbelt heeft bovendien hoge verwachtingen van zijn plan om de vier Ctac-divisies elkaars producten te laten mee verkopen aan een klant. De organisatie kan ook nog intern op kosten besparen, vertelt hij. 'Bijvoorbeeld op de ict.'

Slechte resultaten

Ctac zag het eerste halfjaar van 2009 zijn nettowinst met 89 procent afnemen tot drie ton bij een omzet van 37,5 miljoen euro. De autonome omzet daalde met 5 procent, voornamelijk door slechte resultaten van de divisies Professional Services en Business Services. Door overnames groeide de totale omzet echter met bijna 7 procent.

De achterblijvende resultaten van Professional Services wijt het bedrijf aan het feit dat er 'aanzienlijk minder' projecten zijn die bovendien lagere marges hebben. 'Er wordt minder specialistische kennis gevraagd', licht de directeur toe. In de divisie heeft Ctac zijn adviesactiviteiten voor business intelligence, HR, service-oriented architecture (soa) en supply chain management ondergebracht.

De andere divisie die slecht presteerde, Business Services, heeft last van de neergang in de sectoren retail en logistiek. Het bedrijfsonderdeel profiteerde echter van eenmalige licensieverkopen op een grootschalig project dat Ctac uitvoert voor woningcorporatie Ymere, zegt Wienbelt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Winstval Ctac door halvering consultancytaken

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Winst Ctac halveert na recordjaar

    Computable.nl
    ActueelLogistiek

    Ctac boekt recordcijfers over 2008

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Ymere vervangt Capgemini door Ctac

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    CTAC breidt uit in België

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Ctac groeit fors in eerste halfjaar

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs