Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ctac blijft op overnamepad ondanks winstval

28 augustus 2009 - 17:29ActueelInnovatie & TransformatieCtac

Net als de afgelopen jaren blijft SAP-specialist Ctac ook de komende jaren zoeken naar interessante overnamekandidaten. ‘We gaan vast nog groeien door acquisities, maar zijn daarbij wel voorzichtig. We moeten op onze bedrijfsvoering letten en zorgen voor verdere professionalisering’, vertelt financieel directeur Jan-Willem Wienbelt na publicatie van tegenvallende halfjaarcijfers. Hij meldt er snel bij dat er momenteel geen overnames spelen.

Ctac heeft het afgelopen halfjaar veel profijt gehad van de bedrijven die de dienstverlener heeft overgenomen. Voornamelijk door de omzet van deze pas aangekochte activiteiten, boekte het bedrijf uit Den Bosch een omzetgroei van 7 procent. De autonome omzet, dus zonder de aangekochte bedrijven, daalde met 5 procent. Het bedrijf zag het eerste halfjaar van 2009 zijn nettowinst met 89 procent afnemen tot drie ton bij een omzet van 37,5 miljoen euro.

Drie categorieën
‘We zullen ons overnamebeleid van de afgelopen jaren ook in de toekomst doorzetten’, zegt de financieel directeur. Hij vertelt dat er drie categorieën bedrijven zijn waarin Ctac naar overnames kijkt. Het is bijvoorbeeld op zoek naar ‘goede ondernemers in Duitsland’. De dienstverlener is daar nog niet zo lang actief, maar wil er groeien.

Ook steekt Wienbelt niet onder stoelen of banken dat zijn bedrijf interesse heeft in organisaties met specifieke kennis om zo zijn kennisportfolio uit te breiden. De financieel directeur wil geen voorbeelden noemen. ‘Het gaat om het versterken van bestaande kennis en uitbreiden naar aanpalende kennisgebieden.’ De derde categorie betreft bedrijven die actief zijn op deelmarkten waar Ctac niet actief is, zoals het bank- en verzekeringswezen.

Dak boven het hoofd
Geschikte overnamekandidaten zijn de ondernemingen die onder de vlag van Ctac hun activiteiten snel kunnen uitbreiden, legt Wienbelt uit. ‘Ctac biedt daarvoor dan de infrastructuur, het dak boven hun hoofd.’

De autonome omzet daalde met 5 procent, voornamelijk door slechte resultaten van de divisies Professional Services en Business Services. De SAP-dienstverlener neemt zijn organisatie onder de loep in een poging deze efficiënter te maken. Processen worden verbeterd en kosten kunnen omlaag, vertelt Wienbelt.

 

Meer over

DienstenOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Innovatie & Transformatie

    Overheid investeert fors in digitale transformatie

    Bluesky X
    Data & AI

    Kort: Mobiel netwerk VodafoneZiggo vernieuwd, dislikes voor Bluesky (en meer)

    veiligheid ai onderwijs
    Onderwijs

    Tech als kans, veiligheid als voorwaarde in onderwijs

    Nexperia
    Innovatie & Transformatie

    Escalatie intern conflict bij Nexperia

    ai saas ondersteboven
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Saas op de kop, twee derde bedrijven zegt ai-potentieel niet waar te maken (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs