Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Networking & Connectivity » Networking

Nieuwe Nokia-modellen antwoord op iPhone

03 september 2009 - 09:46ActueelNetworkingNokia

Nokia wil met een reeks nieuwe toestellen en diensten de concurrentie met de populaire smartphones aangaan. Binnenkort zullen de Nokia-toestellen sneller dan ooit Facebook-updates mogelijk maken en toegang bieden tot online muziek en toeristische kaarten.

De verkoop van gewone gsm’s kwakkelt, terwijl smartphones zoals de iPhone en de Blackberry steeds meer klanten lokken. Voor Nokia is dit een belangrijke uitdaging. Het bedrijf probeert nu delen van die markt in te palmen met een reeks nieuwigheden, die ook het succes bij jongeren opnieuw moeten vergroten.

Zo komt er een miniversie van de N97, een toestel dat een tijdje geleden nog in de markt gezet werd als ‘iPhone-killer’. De kleinere versie is bestemd voor consumenten die het mobiele internet vooral gebruiken voor sociale netwerksites. Nokia heeft daartoe een samenwerkingsakkoord afgesloten met Facebook: klanten kunnen hun profiel rechtstreeks via hun account op het Nokia-platform aanpassen.

Daarnaast lanceert de gsm-producent de toestellen X6 en X3, met extra speakers om rustig naar muziek te kunnen luisteren. Op sommige markten worden deze toestellen aangeboden met een ‘onbeperkte’ downloaddienst.

"Er is geen weg terug van de dienstenstrategie", aldus Nokia-topman Olli-Pekka Kallasvuo woensdag op de jaarlijkse ‘Nokia World’-conferentie in Stuttgart. Hij gaf wel toe dat er nog heel wat werk moet worden verzet. Zo wil het bedrijf in de nabije toekomst nog meer partnerships afsluiten.

Intussen proberen ook heel wat andere bedrijven het succes van de iPhone te evenaren. Deze week nog kondigden HTC, Samsung en LG aan dat ze binnenkort Windows Phones op de markt zullen brengen, toestellen die op de nieuwste versie van Microsofts mobiele besturingssysteem draaien.

Verbaast het nog dat Windows Mobile 6.5 veel weg heeft van het Apple-besturingssysteem op de iPhone, en van Google Android?

 

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Networking

    Kort: CSR bezorgd over vitale infrastructuur, QuTech brengt quantumprocessor Tuna-177 uit (en meer)

    datacenter groei
    Networking

    Overnames en netwerkuitbreiding stuwen groei Eurofiber

    Networking

    Ridderorde voor it’ers Akkerhuis, Bongers en Koolen

    Networking

    ‘Punt-nl’ viert 40-jarig jubileum

    Networking

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Networking

    EY pleit voor verplichte e‑facturatie Nederlandse ondernemers vanaf 2030

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs