Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Lenovo committeert nauwer aan partners

16 oktober 2009 - 13:27ActueelWerkplek & BeheerLenovo

PC-, notebook- en serverleverancier Lenovo committeert zich nauwer aan partners. Dat moet onder andere gebeuren met een dedicated Lenovo partnernetwork en special bids die door de distributeurs kunnen worden gedaan. Naast de zakelijke markt wordt er verder nu ook in de retail verkocht.

Rene Hendriks, channel director Benelux en general manager van Lenovo Nederland zegt dat Lenovo ‘de nieuwe vendor of choiçe’ moet zijn voor channelpartners. In principe richt Lenovo zich met de nieuwe strategie op zijn 40 premium partners, maar elke business partner is welkom om zaken te doen met Lenovo. Er is nu een toegewijde channel partner organization (cpo) in de Benelux met kantoren in Amsterdam en Brussel, met in totaal 15 mensen die channel partners helpen. Levering gaat altijd via een business partner, aldus Hendriks.

"Lenovo hoopt met zijn nieuwe channelorganisatie te groeien rond de verkoop van Thinkpad, Thincenters en ThinServers. Ook levert Lenovo sinds kort aan de retail en start met de verkoop van notebooks en netbooks. Doel zijn consumenten en small office/home office klanten", aldus Hendriks. De producten worden verkocht onder de naam IdeaPad en IdeaCentre. Deze bestaat uit de S-serie netbooks (met en zonder 3G connectie), de G-serie notebooks en U-serie ultra portables. De producten zijn in Nederland verkrijgbaar via Tech Data, Copaco en ETC. Met Ingram Micro wordt nog gesproken, want die samenwerking zit op een laag pitje. Partners kunnen volgens Hendriks extra verdienen met options en services, protection services, onderhoud en support, pc disposal & recycling en deployment.

Verder kunnen resellers sneller kortingen achteraf krijgen, binnen een maand. Hendriks: "De rebate payment is een marge die is opgebouwd op verkoop van product waarop je een transactie haalt. Nu geldt de rebate op de hele omzet van de business partner. Resellers hebben toegang met online tool hoeveel rebates ze halen en wat ze verdienen. Er zijn maximaal 4 procent marge op een rebate op notebooks en netbooks. En maximaal 7 procent op een server. Dat zijn hoge rebates."

Hendriks zegt dat de markt aantrekt en bedrijven weer durven aanvragen te doen. Verder hoopt Hendriks dat gebruikers, dankzij de komst van Windows 7, hun pc’s gaan upgraden. "In 2010 komen de echte aanvragen. Dan kunnen we samen met partners profiteren van de stap die gebruikers naar Windows 7 maken. Dat is een goed verdienmodel."

Meer info:

http://www.pc.ibm.com/partnerworld/europe/index.html?europe&cc=europe

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nextcloud Summit bewijst dat migratie naar soevereine cloud volop plaatsvindt

    Data & AI

    Copilot Cowork wereldwijd algemeen beschikbaar

    Werkplek & Beheer

    Spoelstra Spreekt: Overwinning

    Overheid

    Kort: Pact Centric en Nextcloud voor soevereine werkplek overheid, Zwitsers succes voor Netinium (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Bonden geven groen licht voor sociaal plan ASML

    Overheid

    Vlam in de ai-pan bij rijksambtenaren

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs