Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Logica verlengt beheercontract Maeslantkering

19 oktober 2009 - 16:53ActueelInnovatie & TransformatieCGIRijkswaterstaat

Rijkswaterstaat heeft een nieuw c ontract gesloten met Logica voor het beheer en onderhoud van het Beslis- en Ondersteunend Systeem (BOS) van de Maeslantkering in de Nieuwe Waterweg. De overeenkomst heeft een waarde van 1,5 miljoen euro. De opdracht is niet aanbesteed omdat het hier gaat om bijzondere omstandigheden. De complexe kennis die voor het BOS nodig is, is op korte termijn alleen bij de vaste partner te verkrijgen.

Een woordvoerster van Rijkswaterstaat Dienst Zuid-Holland vertelt dat de aanbestedingswet het mogelijk maakt om in bepaalde omstandigheden een aanbesteding niet uit te schrijven. Dan gaat het om een onderhandelingsprocedure zonder een oproep tot mededingingen. Dit houdt in dat een opdrachtgever aan zijn zittende aannemer vraagt een aanbieding te doen voor een hernieuwd contract. Beide partijen onderhandelen vervolgens over deze aanbieding tot er overeenstemming is bereikt.

Volgens de zegsvrouw betreft het situaties waarbij de kennis die de zittende aannemer in huis heeft niet direct op de markt verkrijgbaar is. Bij complexe systemen, zoals het besturingssysteem van de Maeslantkering, is het vanwege risicobeheersing geoorloofd om met de vaste partner te onderhandelen over een verlenging van de bestaande werkzaamheden zonder dat daarvoor een openbare aanbesteding moet worden uitgeschreven. ‘Dit sluit niet uit dat in de toekomst een vernieuwingstraject rond het BOS wel wordt aanbesteed.’

Complex

Logica heeft zijn bestaande beheer- en onderhoudscontract dus kunnen uitonderhandelen tot een order van ruim 1,5 miljoen euro. De belangrijkste plaatsen van de uitvoering zijn de Nieuwe Waterweg en het Hartelkanaal.

De Maeslantkering in de Nieuwe Waterweg is in 1997 in gebruik gesteld. CMG (inmiddels Logica) werd aangetrokken voor de ontwikkeling van het Beslis- en Ondersteunend Systeem (BOS). Dit computersysteem neemt de beslissing of de kering dicht gaat aan de hand van voorspelde waterstand, windrichting en windsnelheid. De computer berekent deze gegevens iedere 10 minuten.

De software is ontwikkeld volgens de beveiligingsnorm IEC 1508 die bijvoorbeeld ook in kerncentrales wordt gebruikt. Hierbij hanteerde CMG een ontwikkelmethode waarbij de kwaliteit van het begin af aan gewaarborgd en gecontroleerd werd, omdat de betrouwbaarheid van de software niet door testen aan te tonen is.

 

Meer over

Aanbesteding

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Richard Turk
    Innovatie & Transformatie

    Dit weegt de jury mee bij de categorie Customer Experience van de Computable Awards 2025

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    OpinieInnovatie & Transformatie

    20 jaar tech: 10 lessen in leiderschap en groei

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Van edge naar enterprise: hoe Nederland toekomst van ai vormgeeft

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs