Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » Operating Systems

Virtualisatie groeit vooral in het MKB

23 oktober 2009 - 11:23ActueelOperating SystemsGartner

Leveranciers van virtualisatiesoftware voor servers kunnen vooral in het midden- en kleinbedrijf veel geld verdienen. Dat zegt onderzoeksbureau Gartner. ‘Grote organisaties waren er vroeg bij met virtualisatie om de spreiding van servers aan te pakken, de energiekosten te verlagen en om beter gebruik te maken van het datacenter. Het midden- en kleinbedrijf is juist laat gestart met virtualisatie’, zegt analist Tom Bittman.

Het onderzoeksbureau verwacht dat bedrijven tussen de honderd en duizend werknemers in 2010 vaker kiezen voor servervirtualisatie dan de bedrijven uit de top 500. ‘Jarenlang was het voor het midden- en kleinbedrijf te duur om te beginnen met virtualisatie. Doordat er meer concurrentie is tussen de leverancier kan het midden- en kleinbedrijf nu ook een start maken’, zegt Bittman.

In 2012 maakt de helft van alle x86-servers gebruik van virtualisatie, voorspelt Gartner. Nu maakt 16 procent van de servers gebruik van de technologie.

Klein beginnen
Bedrijven die met virtualisatie starten moeten klein beginnen met een specifiek project, adviseert het onderzoeksbureau. Daarna kan een groter plan worden geschreven. Hierbij moet ook het management worden betrokken en moet er worden nagedacht over de bedrijfsprocessen die gaan veranderen.

‘Door klein te beginnen verklein je het risico en leer je hoe je het beste kosten kunt besparen en toch de kwaliteit verhogen’, zegt Bittman. ‘Door daarna een groter plan te schrijven denk je na welke veranderingen virtualisatie brengt voor de bedrijfsprocessen en voor het management. En bedenk daarbij ook dat de technologie een stap is op weg naar cloud computing.’

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Windows 10
    Operating Systems

    Microsoft verlengt Windows 10-updates voor consumenten, bedrijven blijven betalen

    Operating Systems

    Eén iot-toestel op vijf bevat minstens één kwetsbaarheid

    Linux
    Operating Systems

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    Phishing fastfood vis
    Operating Systems

    Kort: Digitalisering overheid gaat traag, phishing by McDonald’s (en meer)

    Operating Systems

    Koepelorganisatie Linux in Nederland opgericht

    Operating Systems

    Een ai-wachter in je besturingssysteem: slim, maar ook betrouwbaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs