Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Forrester: Middlewaremarkt klimt uit dal

28 oktober 2009 - 14:27ActueelSoftware & DevelopmentIBMOracle

Het gaat weer beter met leveranciers in de markt voor middleware-software. Onderzoeksbureau Forrester keek naar de activiteiten van veertien grote leveranciers van middleware, waaronder IBM, Oracle en Microsoft. Het aantal activiteiten is zeker minder geworden, zegt het onderzoeksbureau. Echter de tweede helft van 2009 verwachten de analisten weer meer samenwerkingsovereenkomsten en productaankondigingen van leveranciers. ‘ We verwachten dat leveranciers vanaf begin 2010 meer strategische veranderingen aankondigen’, zegt analist Stefan Ried.

Het eerste halfjaar van 2009 telde het analistenbureau 120 activiteiten, zoals partnerships of overnames. In het tweede halfjaar van 2008 waren dat er nog 170. De leveranciers betraden vooral geen nieuwe markten meer, er waren 43 procent minder van dergelijke aankondigen vergeleken bij een halfjaar eerder. Ook het aantal productaankondigen nam sterk af met de dertig procent. Er werden wel meer overnames aangekondigd.

Het analistenbureau vindt dat de voorspelde consolidatie van de middlewaremarkt vooralsnog meevalt. ‘Het aantal overnames is het afgelopen jaar niet exponentieel toegenomen’, zegt Ried. Hij verdeelt de gedane overnames in drie soorten: Overnames voor uitbreiding van het portfolio (bijvoorbeeld de overname van Sun door Oracle. Overnames gedreven door consolidatie (bijvoorbeeld IBM dat ILOG kocht) en overnames gericht op innovatie (bijvoorbeeld de overname van saas-leverancier Cogheid door SAP).

Virtualisatie en cloud-computing
Leveranciers van middleware zien vooral kansen op het gebied van virtualisatie en cloud-computing. Veel van de productaankondigen waren oplossingen om gevirtualiseerde hardware te ondersteunen. Forrester noemt het voorbeeld van IBM’s Websphere Cloud Burst. Ook kondigden veel levanciers cloudplatformen aan. Tiboc’s Silver is daar, aldus het analistenbureau, een voorbeeld van.

Teruglopende groei in 2008
Analistebureau Gartner meldde begin dit jaar dat de markt voor applicatie-infrastructuur en middleware in 2008 groeide met krap 7 procent tot 15,1 miljard dollar (zo’n 11,4 miljard euro). Een jaar eerder lag de groei op 13,3 procent bij een totale waarde van 14,1 miljard euro. Het bureau wijt de afname aan de kredietcrisis en de overname van middleware-leverancier BEA door Oracle. ‘Op een overname van deze omvang volgt altijd een periode van onzekerheid bij klanten’, zegt onderzoeksdirecteur Fabrizio Biscotti van Gartner.

Meer over

DienstenMiddlewareSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelData & AI

    Ai maakt populaire programmeertalen nog populairder

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    AI data-analyse business consultancy
    ActueelData & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite en Xebia, data-analyse voor wielersport (en meer)

    Failliet
    ActueelCarrière

    Ex-Rodeo-topman Pieter Vos persoonlijk failliet na bewezen miljoenenfraude

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs