Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

KPN hekelt ruimte nieuwkomers WiMAX-veiling

06 november 2009 - 20:25ActueelCloud & InfrastructuurKPN

Telecombedrijf KPN gaat niet akkoord met de voorwaarden voor de veiling van de 2,6GHz-frequentieband. Er wordt volgens de operator te veel ruimte vrijgelaten voor nieuwkomers. Dat vertelt woordvoerder Steve Hufton van KPN. De operator heeft inmiddels een brief gestuurd naar het Agentschap Telecom, die de voorwaarden eind oktober publiceerde.

Eind oktober publiceerde het Agentschap, onderdeel van het ministerie van Economische Zaken, de voorwaarden van de veiling van frequenties die aanbieders kunnen inzetten voor mobiele breedbandtechnologie als WiMAX en long-term evolution (lte). De instantie reserveert 70 procent van de beschikbare ruimte voor nieuwe marktpartijen. De Tweede Kamer had gevraagd om bij de veiling met nieuwe toetreders rekening te houden.

‘Het huidige voorstel gaat veel verder dan waar de Kamer om vroeg’, vertelt Hufton. ‘Bestaande operators worden ernstig beperkt in de ruimte die ze kunnen krijgen. Dat heeft uiteindelijk gevolgen voor de consumenten en voor BV Nederland als geheel. We hebben ruimte nodig voor lte, maar in de 2,6MHz-band wordt dat nu problematisch.’ De technologie lte is door KPN gekozen als opvolger van umts.

Profijt

‘Concurrentie is prima, maar de BV Nederland moet er wel profijt van hebben’, zegt de KPN-woordvoerder. ‘Er moet wel iets voor terugkomen. Een stabiele partij en geen eendagsvlieg. Ook zou de frequentie wel landelijk moeten worden ingezet.’ De huidige voorwaarden verplichten bij verworven frequenties slechts een minimale dekking van twintig vierkante kilometer. Potentiële nieuwkomers, zoals kabelaars Ziggo en UPC, zijn juist bang dat de grote aanbieders de verworven frequenties ongebruikt laten om zo de concurrentie te willen beperken.

Eerder had T-Mobile zich al negatief uitgelaten over de beoogde veilingvoorwaarden, omdat het bedrijf slechts mag bieden op een kavel van in totaal 10MHz. KPN mag bieden op in totaal 20MHz en Vodafone op 25MHz.

2,6 GHz-frequentieveiling
Met de voorgenomen veiling wordt de frequentieband rond 2,6 gigahertz (GHz) verdeeld onder geïnteresseerde marktpartijen. Hoewel de veiling in de volksmond WiMAX-veiling wordt genoemd, kan de vrijgekomen frequentie worden gebruikt voor verscheidene soorten communicatietechnologie.

Behalve de nieuwe mobiele breedbandverbinding WiMAX kan de frequentie bijvoorbeeld ook worden ingezet voor de concurrerende technologie lte (long-term evolution). Bovendien kan de bestaande umts-dekking met de vrijgekomen bandbreedte worden uitgebreid. Het ministerie heeft geen voorkeur voor de uiteindelijke technologie die op de frequenties worden gebruikt.

 

Meer over

LTETelecomWiMAX

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Met eSim voor iot is SGP.32 een feit

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    NSDC: Nederlandse datacenters achtergesteld bij Amerikaanse hyperscalers

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    Na kritisch AcIC­T‑ad­vies zet DUO eindelijk vaart achter migratie naar ODC-Noord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs