Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Waait de wolk Nederland voorbij?

09 november 2009 - 09:313 minuten leestijdChannelCloud & InfrastructuurKThirteen
Redactie Computable
Redactie Computable

Terwijl er voldoende ‘clouddiensten’ worden aangeboden die robuust genoeg zijn voor ook de grootste bedrijven om te gebruiken, schiet in Nederland de kennis over mogelijkheden en kundigheid over implementeren zwaar tekort. Bedrijven gaan deze diensten versneld implementeren, maar zullen buiten Nederland moeten zoeken voor diensten en implementatieexpertise. Kunnen Nederlandse ict-providers het gewoon niet?

Begin november werd de Storage Expo, Linux World en Infosecurity.nl in de Utrechtse jaarbeurs gehouden. Een ideaal moment om eens te bekijken wat de vendors ‘hot’ vinden. De officiele cijfers weet ik niet, maar ik vond het niet druk. Er was ruim de gelegendheid om op de vendors (standhouders) af te stappen en direct uitgebreid met ze te praten. Met ZEER opmerkelijke resultaten.

Geen wolkje aan de lucht Welgeteld één keer heb ik het woord ‘cloud’ horen vallen. En dan van een Engels bedrijf, in een presentatie in het Engels. Ik vroeg specifiek aan securityvendors wat voor oplossingen of advies zij hadden voor klanten die naar ‘clouddiensten’ (Salesforce, Amazon, BPOS, iNotes etc.) over willen stappen, of wat hun productstrategie is. ‘Erm… eigenlijk… er .. wacht effen…’ – niets dus.

Bij de storagebedrijven was het niet veel anders: ‘Wat is jullie oplossing voor de Nederlandse markt en ‘cloudstorage’?’ De meeste: ‘niets’, een paar ‘binnenkort’ en eentje ‘in pilot’. Ik maak mij hier zorgen over. En dan niet zozeer voor de storage-, networking- of securitybedrijven, maar voor de inzetbaarheid van ict’ers in Nederland in het algemeen. Als de vendors geen producten aanbieden, doen de grote Nederlandse ict-firma’s het ook niet. En dus moeten bedrijven voor diensten wel uitwijken naar het buitenland.

In Nederland heerst een cultuur van ‘wij werken met producten van bedrijf X’, veel ‘strategische allianties’. Win-win, of in dit geval, verlies-verlies. Merkwaardig genoeg laten bedrijven zich nu ook door die allianties grotendeels op een zijspoor zetten, zie bijvoorbeeld bedrijven die Microsoft-aanhanger zijn en dus niet bijvoorbeeld Google of hun eigen ‘cloudoplossingen’ bieden. Met BPOS gaat het partnermodel subtiel veranderen, want ook Microsoft weet dat de winst in de services zit, niet in de software.

Waar blijven de pilots, aangekondigde diensten en producten?Ik las in de Computable van begin november een stuk over een tekort in 2011 aan datacenters in Nederland. Meer bijbouwen in een land met dure grond, dure energie en dat voor een deel onder de zeespiegel ligt, klinkt niet erg logisch. Nu versneld werken aan diensten en producten om zonder datacenters ook verder te komen, kan alleen maar de positie van de Nederlandse ict’ers zowel in Nederland als daarbuiten versterken.
Doen we niets, dan gaat het toch naar de ‘cloud’. Maar dan weet je zekere dat die wolken niet in Nederland te vinden zijn. Mooi weer dus, en verplicht omscholing voor alle ict’ers.

Pauwl Lonuw, hoofd innovatie KThirteen

 

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs