Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Rekencentrum Rijkswaterstaat is niet stabiel

17 november 2009 - 22:04ActueelInnovatie & TransformatieRijkswaterstaat

Het rekencentrum van ict-dienstverlener Capgemini waarvan Rijkswaterstaat gebruikmaakt, is niet stabiel. Dat schrijft de organisatie in het jaarverslag over 2008. Volgens bronnen betrokken bij de organisatie is het instabiele rekencentrum de reden dat de twee partijen spreken over ontbinding van het contract. In 2007 sloten zij een contract met een waarde van 230 miljoen euro met een looptijd van 7,5 jaar.

Rijkswaterstaat migreert gefaseerd naar het nieuwe rekencentrum. De eerste locatie die op het datacentrum werd aangesloten is het nieuwe kantoor voor de Bouwdienst in Westraven (Utrecht). Het nieuwe rekencentrum blijkt echter instabiel. De overheidsdienst heeft te maken met storingen, zoals het uitvallen van mailservers of internetverbindingen. Dit zorgde voor een vertraagde migratie naar het nieuwe datacenter, schrijft Rijkswaterstaat in het jaarverslag.

Volgens bronnen zou de ict-organisatie van Rijkswaterstaat, de data-ict-dienst (DID), de volgende zijn die gemigreerd zou worden naar het nieuwe rekencentrum. De ict-dienst wilde dat Capgemini met een goed migratieplan zou komen. Toen bij toetsing bleek dat de dienstverlener aan negen van de tien voorwaarden niet kon voldoen, is de migratie uitgesteld. Uiteindelijk is de DID niet gemigreerd naar het nieuwe datacenter.

Amper geïnvesteerdIn de oude rekencentra van de overheidsorganisatie is de afgelopen twee jaar amper meer geïnvesteerd, omdat deze uiteindelijk ook zouden migreren naar de dienstverlener. Dat zorgt voor instabiele netwerken, zeggen bronnen.

Rijkswaterstaat wil niet reageren op vragen van CRN’s zusterblad Computable. ‘Wij reageren niet op vragen over contracten’, zegt woordvoerder Sonja Kok.

De twee partijen sloten in 2007 een contract met een waarde van 230 miljoen euro. De looptijd is 7,5 jaar. Voor het overdragen van de werkzaamheden naar Capgemini was 1,5 jaar uitgetrokken met een uitloop van een jaar. HP wordt door Capgemini ingehuurd als onderaannemer.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Het hybride datacenter: ook AWS ziet dat de cloud is neergedaald

    ActueelCarrière

    De 10 beste voorbeelden van ons toekomstig werk!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 beste oplossingen voor klanten!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs